Aktuální

SO 20.05.2023 / 10:00-18:00

Michiyasu Furutani: A workshop through Gravity and Spontaneity

Venuše ve Švehlovce a Studio ALTA uspořádají sérii masterclass a představení zaměřenou na techniku butó v performativním umění.
Tato masterclass se zaměří na fyzické pohyby založené na tom, jak se přizpůsobit gravitaci. Zaměření na gravitaci načrtne strukturu vnitřního a vnějšího pohybu, aby se přiblížilo náznakům rozluštění individuální a kolektivní dynamiky.


Proběhlé

NE 09.04.2023

𓆱 Butoh in contemporary performance _ open call 𓆸

Venuše ve Švehlovce ve spolupráci se Studiem ALTA vyhlašuje sérii masterclass workshopů a představení tří zahraničních umělců, jejichž tvorba vychází z praxe butó. Představovaná série umožní na půdorysu tří masterclass modelů a tří představení uvedených ve světové premiéře nahlédnout na různé přístupy a chápání butó v performativní a choreografické praxi.
Šest vybraných účastníků a účastnic, kteří se budou podílet na celé sérii, obdrží stipendium ve výši 9 000 Kč. Stipendiem chceme zpřístupnit formy sebevzdělávání v oblasti současného scénického umění a vytvořit bezpečné zázemí pro soustředěnou pozornost. Jednotlivé workshopy budou otevřeny i dalším zájemcům a zájemkyním a bude je možné absolvovat samostatně.

🔴
🔴

🔴

PO 20.03.2023 / 15.00-16.30

Show me the money! (Mobility Funding Available now)

Webinář prezentovaný ve spolupráci New Theatre Institute Latvia (NTIL), Studia ALTA a Tance Praha / PONEC – divadlo pro tanec.
Na tomto webináři/workshopu budou vedoucí pracovníci a pracovnice NTIL, Studia ALTA a Tanec Praha / PONEC hovořit o nejnovějším vývoji v oblasti financování umělecké mobility v Evropě a poskytnou nástroje pro vytvoření co nejlepších žádostí a vztahů s hostitelskými institucemi.Budeme hovořit o současných možnostech, o tom, jak oslovit potenciální partnery, jak designovat vlastní mobilitu a poskytneme tipy na zajištění potřebných nástrojů (zvacích dopisů) pro vaše žádosti.

🔴
🔴

🔴

ČT 23.03.2023 / 14:00–18:00

Závěrečná prezentace z intenzivního dvouměsíčního kurzu PITCH FOR ARTISTS: Inspiruj tím, co děláš!

Závěrečná prezentace z intenzivního dvouměsíčního kurzu PITCH FOR ARTISTS: Inspiruj tím, co děláš!
Studio ALTA ve spolupráci s PerformCzech / Divadelním ústavem – Institutem umění organizují od ledna do března 2023 intenzivní kurz pro umělce a produkční.

Jak představit projekt inspirativně a kreativně? Jak se umět se napojit na posluchače a dát jim jasný signál, že právě Váš projekt je tou správnou volbou? Jak mluvit srozumitelně, zaujmout, a přitom neztratit duši projektu?

Formát závěrečné prezentace umožní všem promotérům zhlédnout prezentace všech účastníků kurzu, zároveň nabídne respektující prostředí ke zranitelnost situace, kdy jde o první veřejné prezentace kurzu.

🔴
🔴

🔴

NE 26.03.2023

OPEN CALL: Jedeme na TEH CONFERENCE 95 v Lipsku

V roce 2023 jsme získali podporu na výjezd Studia ALTA na výroční setkání členů Trans Europe Halles v Lipsku. A teď otevíráme open call pro další členy výpravy z řad kulturních pracovníků a pracovnic. Chcete se propojit s dalšími organizacemi, osobnostmi a poznat nové přístupy a prostory? Pojeďte s námi!
Setkání je otevřené kulturním pracovníků z široké veřejnosti – přednost ale mají členové a členky organizací sítě TEH.