SPOLUPRÁCE, KOPRODUKCE A REZIDENCE V ROCE 2025 

Milí umělci, milé umělkyně, 

v současné době pečlivě a soustředěně vybíráme nové dramaturgické vedení Studia ALTA, které bude od roku 2025 zodpovědné za další program. Moc si vážíme vašeho zájmu o spolupráci s námi, v tuto chvíli vás ale prosíme o trpělivost. 

Nové vedení bude vybráno do července 2024 a postupně se začne seznamovat se všemi, kteří jsou s ALTOU spjati, ale i s těmi, kteří s námi chtějí začít nové spolupráce. Nový prostor se pak otevře (v ideálním případě) na jaře 2025, až bude u konce rozsáhlá rekonstrukce. 

O dalším dění, programu, rezidencích a spolupracích s vámi bude otevřeně komunikovat nové programové vedení, které budeme o vašem zájmu informovat – nic tedy není rozhodnuto a na nic není pozdě, naopak. Všechny již potvrzené spolupráce, rozjeté programy a projekty zůstávají samozřejmě v platnosti. 

Máte-li jakékoliv dotazy, Lucia i Petr jsou vám k dispozici. 

Lucia Kašiarová kasiarova@altart.cz

Petr Dlouhý petr@altart.cz

Těšíme se na nové zítřky – třeba právě s vámi! 

Studio ALTA

🔴

🔴
🔴

Aktuální


Proběhlé

20. – 22.5. / 10:00 – 11:30

Ranní tréninky somatiky smíchu

Somatika smíchu je formát ranní lekce, ve které choreografka, performerka, pedagožka a praktikující Feldenkrais Antoinette Helbingová sdílí svůj somatický přístup ke smíchu jako spojovací fyzické praxi. Antoinette vyvinula tuto praxi během posledních 7 let spolu se svým výzkumem smíchu.

workshopy jsou doporučené především pro profesní komunitu. Vstup zdarma.

🔴

PÁ 05.04.2024

OPEN CALL iCoDaCo 2024–2027 PRO UMĚLCE A UMĚLKYNĚ Z OBLASTI TANEČNÍHO PERFORMATIVNÍHO UMĚNÍ

🔴
🔴

🔴

ÚT 30.04.2024

STUDIO ALTA HLEDÁ AŽ 3 NOVÉ KOLEGY A KOLEGYNĚ DO PROGRAMOVÉHO TÝMU

🔴

PO 11.12 – ÚT 12.12.2023

Workshop: Exploring Alternative Economies in Art Through Role Play

🔴
🔴

🔴

ČT 29.06 – PÁ 30.06.2023 / 10:00 – 16:00

GENDEROVĚ CITLIVÝ JAZYK V KULTURNÍM SEKTORU ~ workshop

V rámci programových snah Studia ALTA o zvyšování přístupnosti institucí se budeme věnovat způsobům a strategiím aplikování genderově citlivého jazyka (gcj) do naší práce. Rádi bychom Vás proto pozvali ke spoluúčasti na workshopu, který povede zkušená lektorka Eva Čivrná (Nesehnutí). Workshop bude postaven na propojování teorie s konkrétní praxí a jeho část bude stavěna na zkušenosti v kulturním provozu.

🔴
🔴

🔴

SO 20.05.2023 / 10:00-18:00

Michiyasu Furutani: A workshop through Gravity and Spontaneity

Venuše ve Švehlovce a Studio ALTA uspořádají sérii masterclass a představení zaměřenou na techniku butó v performativním umění.
Tato masterclass se zaměří na fyzické pohyby založené na tom, jak se přizpůsobit gravitaci. Zaměření na gravitaci načrtne strukturu vnitřního a vnějšího pohybu, aby se přiblížilo náznakům rozluštění individuální a kolektivní dynamiky.

🔴
🔴

🔴

NE 09.04.2023

𓆱 Butoh in contemporary performance _ open call 𓆸

Venuše ve Švehlovce ve spolupráci se Studiem ALTA vyhlašuje sérii masterclass workshopů a představení tří zahraničních umělců, jejichž tvorba vychází z praxe butó. Představovaná série umožní na půdorysu tří masterclass modelů a tří představení uvedených ve světové premiéře nahlédnout na různé přístupy a chápání butó v performativní a choreografické praxi.
Šest vybraných účastníků a účastnic, kteří se budou podílet na celé sérii, obdrží stipendium ve výši 9 000 Kč. Stipendiem chceme zpřístupnit formy sebevzdělávání v oblasti současného scénického umění a vytvořit bezpečné zázemí pro soustředěnou pozornost. Jednotlivé workshopy budou otevřeny i dalším zájemcům a zájemkyním a bude je možné absolvovat samostatně.

🔴
🔴

🔴

PO 20.03.2023 / 15.00-16.30

Show me the money! (Mobility Funding Available now)

Webinář prezentovaný ve spolupráci New Theatre Institute Latvia (NTIL), Studia ALTA a Tance Praha / PONEC – divadlo pro tanec.
Na tomto webináři/workshopu budou vedoucí pracovníci a pracovnice NTIL, Studia ALTA a Tanec Praha / PONEC hovořit o nejnovějším vývoji v oblasti financování umělecké mobility v Evropě a poskytnou nástroje pro vytvoření co nejlepších žádostí a vztahů s hostitelskými institucemi.Budeme hovořit o současných možnostech, o tom, jak oslovit potenciální partnery, jak designovat vlastní mobilitu a poskytneme tipy na zajištění potřebných nástrojů (zvacích dopisů) pro vaše žádosti.

🔴
🔴

🔴

ČT 23.03.2023 / 14:00–18:00

Závěrečná prezentace z intenzivního dvouměsíčního kurzu PITCH FOR ARTISTS: Inspiruj tím, co děláš!

Závěrečná prezentace z intenzivního dvouměsíčního kurzu PITCH FOR ARTISTS: Inspiruj tím, co děláš!
Studio ALTA ve spolupráci s PerformCzech / Divadelním ústavem – Institutem umění organizují od ledna do března 2023 intenzivní kurz pro umělce a produkční.

Jak představit projekt inspirativně a kreativně? Jak se umět se napojit na posluchače a dát jim jasný signál, že právě Váš projekt je tou správnou volbou? Jak mluvit srozumitelně, zaujmout, a přitom neztratit duši projektu?

Formát závěrečné prezentace umožní všem promotérům zhlédnout prezentace všech účastníků kurzu, zároveň nabídne respektující prostředí ke zranitelnost situace, kdy jde o první veřejné prezentace kurzu.

🔴
🔴

🔴

NE 26.03.2023

OPEN CALL: Jedeme na TEH CONFERENCE 95 v Lipsku

V roce 2023 jsme získali podporu na výjezd Studia ALTA na výroční setkání členů Trans Europe Halles v Lipsku. A teď otevíráme open call pro další členy výpravy z řad kulturních pracovníků a pracovnic. Chcete se propojit s dalšími organizacemi, osobnostmi a poznat nové přístupy a prostory? Pojeďte s námi!
Setkání je otevřené kulturním pracovníků z široké veřejnosti – přednost ale mají členové a členky organizací sítě TEH.