Termíny

23.03.2023 / 14:00–18:00

Informace

Místo: Korzo Veletržního paláce, Národní galerie

Závěrečná prezentace z intenzivního dvouměsíčního kurzu PITCH FOR ARTISTS: Inspiruj tím, co děláš!

Studio ALTA ve spolupráci s PerformCzech / Divadelním ústavem – Institutem umění organizují od ledna do března 2023 intenzivní kurz pro umělce a produkční.

Jak představit projekt inspirativně a kreativně? Jak se umět se napojit na posluchače a dát jim jasný signál, že právě Váš projekt je tou správnou volbou? Jak mluvit srozumitelně, zaujmout, a přitom neztratit duši projektu?

Cílem kurzu je prohloubit komunikační a prezentační dovednosti, seznámit se s principy formátu PITCH, zaujmout a inspirovat svým projektem. Osvojit si nové znalosti, technologie, nástroje a postupy, které je možné využít při aktivním kontaktování producentů, dramaturgů nebo promotérů. 

Pitching je metoda, která představuje projekt veřejnosti tak, aby využil veškerý svůj potenciál k inspiraci, vzbudil zájem a pozornost. Je celosvětově používaná v nezávislé i komerční sféře, v kulturním i jiném prostředí.

Jedenácti vybraným projektům byly zdarma nabídnuty společné lekce a workshopy, individuální konzultace a coaching s profesionálními lektorkami Valeriou Cosi a Laiou Montoya z TINA agency. Formát závěrečné prezentace umožní všem promotérům zhlédnout prezentace všech účastníků kurzu, zároveň nabídne respektující prostředí ke zranitelnost situace, kdy jde o první veřejné prezentace kurzu.

Kurz je součástí projektu Spolupráce kulturních domů Studio ALTA, Baerum Kulturhus, Black Box Teater a projektu PerformCzech SKILLS Institutu umění – Divadelního ústavu.

Podpořili: