ALTA Tours jsou naším prostředkem jak překročit fyzické hranice našeho prostoru a skrze organizování kulturních aktivit navazovat nové vztahy. Snažíme se vytvářet pojetí instituce jako myšlenky, která může cestovat, objevovat i mimo své stabilní sídlo a zdůrazňovat vzájemnou propojenost. Nechceme být osamělým ostrovem, a tak z Libeňského pivovaru rozprostíráme sítě do nejbližšího okolí Palmovky, stejně jako do dalších koutů Prahy, regionů i zdánlivě vzdálených míst a zahraničí. ALTA Tours jsou pozvánkou k výletům, netradičním zážitkům a poznáním.

➟ ➟ ➟

AKTUÁLNÍ PROGRAM


SO 01.04.2023 / 9:30 – 22:00

SPA: PerformanceBus (severní cesta)

Studio Performance Art (SPA) vypravuje svůj druhý PerformanceBus na jednodenní cestu na sever Čech a zpět. Našimi zastávkami budou opět kulturní instituce, komunitní a rezidenční centra, stejně jako náhodné lokace po cestě, které se stanou místy naší zvídavosti a performativních intervencí.

🔴

ČT 06.04.2023 / 18:30 / Libeňská Synagoga (Ludmilina 601/4, Palmovka, P8)

SPA: Adriana Disman (can/ger) & Ilka Theurich (ger)

Studio Performance Art (SPA) představí v prostorách spřízněného prostoru Libeňské synagogy tvorbu dvou zahraničních umělkyň, Adriany Disman a Ilky Theurich, jejichž praxe se věnuje dlouhodobě tématům, jako jsou sebe poškozování, body-positivita či politika prostoru.


 

ALTA tours v minulosti navštívily například:

8smička, Humpolec
Bludný kámen, Opava
Basement project, Olomouc
Festival nahých forem, Praha 7
Moving Station, Plzeň
NUUK – sauna a osvěžovna, Hradec Králové
Rezidenční program MeetFactory, Praha 5
SVĚTOVA1, Praha 8
Veřejný sál Hraničář, Ústí nad Labem