Termíny

22.02.2024 / 9:30 - 17:30

Informace

zažít festival na palubě autobusu

PerformanceBus je kouzelná pouť, na kterou se vydáváme už počtvrté. Je prostředkem, jakým decentralizujeme naši pozornost ke kulturním institucím a aktivitám odehrávajících se v různých koutech a zákoutích ČR. Každou cestou chceme navazovat nová přátelství, zažívat dobrodružství a nacházet jedinečné umělecké aktivity na místech, na kterých bychom je možná vůbec nečekali.

V čele s panem řidičem Marcelem tentokráte vyrazíme na Jičínsko. Prozkoumáme hypermarket na městském okruhu perspektivou Michała Sałwinského. Navštívíme Valdštejnskou lodžii, kde se odehraje představení Krajina v batůžku a při procházce zahradou se setkáme s intervencí Miloše Šejna. Jeho tvorba nás bude provázet i dál během cesty, kdy promítneme Šejnovi  umělecké filmy na nízkém rozlišení autobusových obrazovek. Naší poslední zastávkou bude… autobusová zastávka (!!) v obci Barchov, která je zároveň galeirií CHOV a kde se my všichni staneme součástí vernisážové oslavy. Jak je ale zvykem, část programu je vždy zahalena tajemstvím.

Vedle samotného programu cesty, je PerformanceBus možností, jak se potkat s festivalovými hosty Malé inventury a lokálními umělci a umělkyněmi.

Itinerář cesty:

9:30 sraz u Studia ALTA

9:45 odjíždíme!

11:00 Hypermarket Albert (okruh Mladé Boleslavi)
– Michał Sałwinski: Shopping Bag With a Magic Companion

11:45 odjezd

12:30 Valdštejnská lodžije
– Markéta Labusová, Iva Ščerbáková, Tomáš Mašek: Krajina v batůžku
– Miloš Šejn: Performance

14:15 odjezd

15:15 Galerie CHOV
– Kristýna Pozlerová, Neitah Janzig & col.: Milí neznámí (vernisáž)

16:00 odjezd

17:30 příjezd do Venuše ve Švehlovce

 

Řidič: Pan Marcel
Produkce: Maria Ševčíková (Studio ALTA)
Kurátor:Petr Dlouhý & Antonín Brinda (Studio ALTA)
Kontakt: petr@altart.cz