VÝSLEDKY / Open Call: ALTA rezidence 2022

Studio ALTA otevírá každoroční rezidentní program na rok 2022 v západním křídle karlínské Invalidovny jako mnohovrstevnatý dům. Jako dům sloužící jak ke kultivaci vlastních praxí, soustředěné práci na tvůrčím procesu, tak i k odpočinku či k možnostem, jak se vztahovat k nejbližšímu okolí.

Rezidence v ALTĚ se otevřou ve čtyřech blocích, kterých se zúčastní tito rezidenti:

1.) Dům soustředění

Ioana Popovici & Anna Línová
Aliaksandra Yakubouskaya & Myroslava Kuts
Carolina Arandia & col.
Helle Bach a Tomáš Janypka

2.) Dům odpočinku

Barbora Jombíková
Dorota Ogrodzka

3.) Dům výzkumu

Joana Simões
Janaína Moraes
anto_nie Bernadová
Mária Ševčíková

4.) Dům souznění

Debora Štysová
Xenia Koghilaki & Julek Kreutzer & Dorota Michalak
Nitish Jain & Lara Hereu & Ivana Atanasova & Nirav Prajapati

kontaktní email pro jakékoliv dotazy související s rezidencemi: petr@altart.cz

O REZIDENCÍCH

Cílem rezidencí je podpořit identitu Studia ALTA jako pracovního prostoru, v němž je možno vyzkoušet si různorodé přístupy bez tlaku na výsledek, s možností nalezení slepých uliček a poučení se z chyb. Luxus volného výzkumu je omezen pouze vlastní kreativitou.

Vybraným projektům nabízíme intenzivní dvoutýdenní rezidenci, prezentaci work in progress a potenciál další spolupráce ve formě koprodukce, zařazení projektu do dramaturgie Studia ALTA apod.

Studentských rezidencí se doposud zúčastnili:

Adéla Voldrábová (HAMU, Nonverbální divadlo)

Ester Trčková (HAMU, Choreografie)

Marta Hermannová (KALD DAMU)

Karol Filo (KALD DAMU)

Eva Rezová a Lenka Vořechovská (Duncan Centre)

Roman Poliak (VŠMU Bratislava)

Svetlana Sprina a kol. (UmPrum)

Rotem Weissman (Maslool, Tel Aviv)

Kateřina Jandáčková: Zapalte plavce

Markéta Jandová: KAR

Anežka Kalivodová: Pavilon (Jack, Chuck a komár)

Sára Märcová: Dělejte, že spíte

Martin Vlček: Doma je doma: Nomád

Monika Částková, Helena Ratajová: TRANS FORMATION

Eva Urbanová: CONTRA MASCARA

Anna Benháková: Horizont

Bára Chovancová: I LOVE YOU, X4312

Sára Arnsteinová, Jiří Šimek: GoG

Anita Banghegyi, Zdena Hüttlová, Roman Zotov: Akvarel

Andrea Vykysalá, Karolína Křížková, Eva Stará: Study

Peter Gonda a kol.: Sion

Profesionálních rezidencí se doposud zúčastnili:

Felix Bauman, Sean Henderson: How Things Go

Jitka Čechová: Anti.LOVE

Krystyna Slobodianiuk: It´s Warm in the Corner

Felix Baumann: The Wardrobe

Andrea Hackl: Silent Fragments

Mirka Eliášová: Co mix

Cécile Da Costa: Roselyne

Sabina Bočková: Jáma lvová

Štepánka Mancová: Teď je pryč

Marie Gourdain s Hankou Turečkovou

Ivo Sedláček, Pavel Kozohorský, Daniel Tůma

Helena Araújo: What I Finally Share

Markéta Jandová: The Servant

Inga Mishkina, Roman Zotov: postscriptum

Andrea Miltnerová, Jan Komárek: Kouzelník


O REZIDENCÍCH

Cílem rezidencí je podpořit identitu Studia ALTA jako pracovního prostoru, v němž je možno vyzkoušet si různorodé přístupy bez tlaku na výsledek, s možností nalezení slepých uliček a poučení se z chyb. Luxus volného výzkumu je omezen pouze vlastní kreativitou.

Vybraným projektům nabízíme intenzivní dvoutýdenní rezidenci, prezentaci work in progress a potenciál další spolupráce ve formě koprodukce, zařazení projektu do dramaturgie Studia ALTA apod.

Studentských rezidencí se doposud zúčastnili:

Adéla Voldrábová (HAMU, Nonverbální divadlo)
Ester Trčková (HAMU, Choreografie)
Marta Hermannová (KALD DAMU)
Karol Filo (KALD DAMU)
Eva Rezová a Lenka Vořechovská (Duncan Centre)
Roman Poliak (VŠMU Bratislava)
Svetlana Sprina a kol. (UmPrum)
Rotem Weissman (Maslool, Tel Aviv)
Kateřina Jandáčková: Zapalte plavce
Markéta Jandová: KAR
Anežka Kalivodová: Pavilon (Jack, Chuck a komár)
Sára Märcová: Dělejte, že spíte
Martin Vlček: Doma je doma: Nomád
Monika Částková, Helena Ratajová: TRANS FORMATION
Eva Urbanová: CONTRA MASCARA
Anna Benháková: Horizont
Bára Chovancová: I LOVE YOU, X4312
Sára Arnsteinová, Jiří Šimek: GoG
Anita Banghegyi, Zdena Hüttlová, Roman Zotov: Akvarel
Andrea Vykysalá, Karolína Křížková, Eva Stará: Study
Peter Gonda a kol.: Sion

Profesionálních rezidencí se doposud zúčastnili:

Felix Bauman, Sean Henderson: How Things Go
Jitka Čechová: Anti.LOVE
Krystyna Slobodianiuk: It´s Warm in the Corner
Felix Baumann: The Wardrobe
Andrea Hackl: Silent Fragments
Mirka Eliášová: Co mix
Cécile Da Costa: Roselyne
Sabina Bočková: Jáma lvová
Štepánka Mancová: Teď je pryč
Marie Gourdain s Hankou Turečkovou
Ivo Sedláček, Pavel Kozohorský, Daniel Tůma
Helena Araújo: What I Finally Share
Markéta Jandová: The Servant
Inga Mishkina, Roman Zotov: postscriptum
Andrea Miltnerová, Jan Komárek: Kouzelník