Termíny

06.04.2023 / 18:30 - 21:00

Informace

Studio Performance Art (SPA) představí v prostorách spřízněného prostoru Libeňské synagogy tvorbu dvou zahraničních umělkyň, Adriany Disman a Ilky Theurich,  jejichž praxe se věnuje dlouhodobě tématům, jako jsou sebe poškozování, body-positivita či politika prostoru.

Akce je přímo navázaná na křest 67 čísla magazínu o současném umění Flash Art Czech & Slovak Edition, které tentokrát mapuje různé podoby queernes a pojímání jinakosti. Samotný křest spojený s diskuzí proběhne v galerii SVĚTOVA1. Poté se pozornost přesune do synagogy k performancím Adriany Disman a Ilky Theurich.

Celá událost je výsledkem spojenectví mezi Studiem ALTA, jeho programovým cyklem SPA, rezidenčním programem MeetFactory, které od března do května hostí obě umělkyně, galerií SVĚTOVA1 a spolkem Krajinou přílivu zastřešujícím aktivity v Libeňské synagoze.
http://www.meetfactory.cz/cs/program/rezidence
https://www.svetova1.cz/
https://krajinouprilivu.cz/

HARMONOGRAM
18:30-20:00 Galerie SVĚTOVA1 [Světova 523/1, P8]
Křest Flash Art Czech & Slovak Edition č. 67 & diskuze (Zai Xu, David Laufer, Hana Janečková)

20:00-21:00 Libeňská Synagoga [Ludmilina 601/4, Palmovka, P8]
SPA: Adriana Disman & Ilka Theurich

ADRIANA DISMAN je kanadská umělkyně, myslitelka a spisovatelka s českými kořeny současně žijící v Berlíně. Její praxe je založená na ztělesňování drobných způsobů odporu proti dominantním hegemoniím. Její performance jsou často spojené se sebe-poškozováním a poetickým minimalismem, který však neztrácí vysokou intenzitu prožitku.

https://www.adrianadisman.com/

ILKA THEURICH je performerka, kurátorka žijící v Hannoveru. Její umělecká praxe pracuje na základě dlouhodobých výzkumů s horizontální demokracie v performativní události a politiky prostoru. Ve středu zájmu stojí rozložení její sociálně-poetické-performativní praxe jako metodologie, jak kriticky pojímat a vnímat okolní prostor.
https://ilkatheurich.blogspot.com/


Vstup zdarma.

FB event