Informace

Jak představit projekt inspirativně a kreativně? Jak se napojit na posluchače a dát jim jasný signál, že právě Váš projekt je tou správnou volbou? Jak mluvit srozumitelně, zaujmout a přitom neztratit duši projektu? Jaký je rozdíl mezi prezentací a pitch? Základy, tipy, ale i konkrétní individuální nástroje a návody získáte právě na tomto kurzu. Využijete je ve Vaší další tvůrčí práci i mezinárodní spolupráci. 

~

Studio ALTA a PerformCzech / Institut umění – Divadelní ústav vyhlašují výzvu pro předkládání uměleckých projektů, jejichž tvůrci absolvují dvouměsíční intenzivní kurz PITCH PRO UMĚLCE.

Cílem kurzu je prohloubit komunikační a prezentační dovednosti, seznámit se s principy formátu PITCH, zaujmout a inspirovat svým projektem. Osvojit si nové znalosti, technologie, nástroje a postupy, které je možné využít při aktivním kontaktování producentů, dramaturgů nebo promotérů. 

Pitching je metoda, která představuje projekt veřejnosti tak, aby využil veškerý svůj potenciál k inspiraci, vzbudil zájem a pozornost. Je celosvětově používaná v nezávislé i komerční sféře, v kulturním i jiném prostředí.

~

Výzva je určena začínajícím i etablovaným profesionálním umělcům z oblasti scénických umění s rozpracovanými projekty.

Deseti vybraným projektům nabízíme zdarma společné lekce a workshopy, individuální konzultace a coaching s profesionálními lektorkami. Výstupem z dvouměsíčního kurzu bude veřejná prezentace jeho výsledků v rámci Bazaar Festivalu v březnu 2023.

Kurz je zdarma, podmínkou je účast na všech společných setkáních v Praze, absolvování individuálních online konzultací a závěrečné veřejné prezentace výsledků.

~

Komunikačním jazykem je angličtina.

~ ~ ~

Lektorky

Laia Montoya a Valeria Cosi – www.tinaagency.org

Laia Montoya je kulturní manažerka, producentka a kurátorka. Ve Španělsku vystudovala politické vědy a obor specializující se na veřejný management a mezinárodní kulturní spolupráce.

Valeria Cosi je původně performerka a choreografka, vystudovala tanec na Rotterdam Dance Academy, v současné době působí jako producentka a kulturní manažerka. 

Laia a Valeria společně založily Tina Agency – mezinárodní organizaci sídlící v Madridu a Berlíně, která se zaměřuje na rozvoj, poradenství, konzultační činnost a advokacii projektů a institucí zejména v oblasti scénických umění. Mezi jejich hlavní zájmy patří interdisciplinární a individuální přístup, dialog mezi uměním a udržitelností, inovace a dostupnost kultury.

~ ~ ~

Termíny

 • 26. – 27. ledna 2023 zahajovací setkání vybraných účastníků v Praze,  seznámení se, osobní schůzka s lektory, základy teorie a postupů práce a ukázka příkladů dobré praxe.
 • v průběhu února a března 2023 samostatná práce na svých prezentacích a čtyři individuální hodinové on-line konzultace s lektorkami pro každý vybraný projekt.
 • 21. – 22. března 2023 závěrečné setkání v Praze, individuální konzultace a příprava s lektorkami, dokončení společné práce na prezentaci, další tipy a triky.
 • 23. března 2023 veřejná závěrečná prezentace v rámci Bazaar Festivalu v Praze.

~ ~ ~

DEADLINE PRODLOUŽEN!

Uzávěrka přihlášek: 13.1. 2023

~ ~ ~

Povinné součásti přihlášky

 • profesní CV
 • popis projektu s fotofokumentací
 • motivace

~ ~ ~

Kritéria výběru účastníků

 • Umělci a umělkyně, kteří mají buď formální vzdělání v oboru divadla, tance nebo nového cirkusu, nebo pracovní zkušenosti na profesionální úrovni, nebo pro svou tvorbu v těchto oblastech obdrželi veřejnou podporu.
 • Očekáváme zájem o získání nových dovedností, ochotu učit se novým věcem a zájem navázat kontakty s mezinárodní scénou. 
 • Předchozí pracovní zkušenost s mezinárodní spoluprací není podmínkou, ale očekáváme, že účastníci budou mít jasnou představu o tom, jak se chtějí uplatnit na mezinárodní scéně v budoucnu. 
 • Kurz bude probíhat v angličtině, proto od účastníků požadujeme praktickou schopnost domluvit se anglicky na pokročilé úrovni. 
 • Modul je vhodný pro umělce a umělkyně v jakékoli fázi jejich kariéry. 
 • Hlásit se mohou fyzické osoby starší 18 let v den podání žádosti, které mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR.

~ ~ ~

Přihlášky posuzuje Studio ALTA, Dramaturgická rada PerformCzech jako poradní orgán IDU a lektorky kurzu.

Přihlašovací formulář: https://forms.gle/4bXbcwDk6xCJLz7w6

Kontaktní email pro Vaše dotazy: lucie@altart.cz

Kurz je součástí projektu Spolupráce kulturních domů Studio ALTA, Baerum Kulturhus, Black Box Teater a Institutu umění – Divadelního ústavu v rámci projektu PerformCzech SKILLS.

Podpořili: