O PROJEKTU COHOUSES 

Studio ALTA (Česká republika / Praha), Baerum Kulturhus (Norsko / Sandvika) a Black Box Teater (Norsko / Oslo) jsou kulturní domy, které se snaží již mnoho let rozvíjet a utvářet prostředí pro tvorbu umělců a aktivně podporovat profesionální současné umění. Každá scéna má trochu jiné zaměření a fungování, každá je jiným typem organizace. Nicméně v projektu CoHouses se všichni snaží svoji činnost obohatit o společnou spolupráci, která přinese možnosti pro další podporu českých i norských umělců, ať již ve formě uvedení a nastudování nových děl či jejich vzděláváním. Sdílením zkušeností mezi jednotlivými partnery se rozehrává nová dlouhodobá mezinárodní spolupráce.

Projekt „Spolupráce kulturních domů: Studio ALTA, Black Box Theatre, Baerum Kulturhus“ je podpořen z finančních mechanismů EHP a Norska 2014-2021 v programu Kultura, programové oblasti: Podnikání v oblasti kultury, kulturního dědictví a spolupráce v oblasti kultury.

www.fondyehp.cz

www.norskefondy.cz

www.eeagrants.org

www.eeagrants.cz

 

 

 

PARTNEŘI PROJEKTU

Realizátor projektu je ALT@RT, z.ú., provozovatel Studia ALTA (Praha, ČR). Hlavními partnery projektu jsou norská kulturní centra Baerum Kulturhus a Black Box Teater.

Baerum Kulturhus (Sandvika, Norsko) je významným centrem scénického umění, které každoročně uvádí více než 600 představení, koncertů a dalších akcí. Od roku 2011 získal Baerum Kulturhus status Regionálního centra pro tanec. Je jedním z nejaktivnějších aktérů na norském tanečním poli a kromě vlastních produkcí a koprodukcí uvádí hostující představení, představení pro děti/mládež, pořádá workshopy a semináře, spolupracuje s festivaly a aktivně se zapojuje v národních a mezinárodních sítích.

https://www.baerumkulturhus.no/

Black Box Teater (Oslo, Norsko) vznikl v roce 1985 a za dobu své existence se vyprofiloval v zásadní norskou scénu pro současné performativní umění. Je scénou, která dbá na experimentování a jejíž program jde napříč obory. Program zahrnuje i představení pro děti, mládež a rodiny. Black Box Teater pořádá každoročně v březnu festival Oslo Internasjonale Teaterfestival.

https://blackbox.no/en/

Dalšími partnery projektu jsou české regionální scény a festivaly (DIOD JihlavaMove fest OstravaRezi.dance KomařiceVelvarská Kostka a další) a umělecké soubory Ufftenživot a tYhle.

 

PROJEKTOVÉ AKTIVITY

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Program průběžně aktualizujeme.

tYhle/Lukáš Karásek: Obývací pokoj

Více...

Ufftenživot & Studio ALTA: WHOMAN

Více...

Setkání partnerů: Studio ALTA / Baerum Kulturhus / Black Box Teater

Více...

Vzdělávání kulturních pracovníků

Více...

Vzdělávání umělců

Více...

Rezidence umělců v Norsku a ČR

Více...

Bára Sigfúsdóttir v Praze

Více...