Informace

15.11. / 16:30 – 19:30
16.11. / 10:00 – 13:00

VSTUPENKY

Soundpainting je znakový jazyk pro živou kompozici s hudebníky, tanečníky, herci a vizuálními umělci. Je to kreativní nástroj pro tvorbu multidisciplinárních představení, zkoušení se skupinou, výuku hudby či tance atd. Lektor vede improvizaci a dává úkoly performerům prostřednictvím jednoduchých znaků. Kompozice rozvíjí dialog mezi improvizovaným materiálem performerů a jejich myšlenkami, které přináší lektorovi. Soundpainting je hravá a hluboká metoda, která otevírá nové možnosti setkávání umělců a objevování kolektivní improvizace, a to bez ohledu na jejich zkušenosti či žánr. Jde také o skvělou metodu práce s mladými diváky, kterým přináší zábavu, kreativitu a vnímavost.

Cílem workshopu je naučit se základní znaky soundpaintingu (je jich kolem 60), jak na ně reagovat a jak je využít v tvorbě.

Jean-Baptiste Charlot je hudebník a tanečník působící ve Francii. Studoval filosofii a hudbu, je certifikovaným lektorem soundpaintingu. Zkoumá multidisciplinární kompozice a site specific performance s různými skupinami, s nimiž rovněž zkouší nová představení. Studoval tanec butó (Camille Mutel, Masaki Iwana), Labanovu teorii a práci s metodami fyzického divadla.