Informace

25.11. – 29.11. / 10:00 – 13:00

VSTUPENKY

Workshop s Evou Klimáčkovou vychází z techniky Body Mind Centering a z její práce choreografa. Součástí budou technická cvičení, variace a improvizace vedené hravou a vnímavou formou. Budeme zkoumat různé kvality těla a principy pohybu s cílem najít měkký a plynulý pohyb. Během lekcí budeme zkoumat různé materiály: kvalitu doteku, možnosti koordinace či narušování pohybových stereotypů, vnímání vnitřního a vnějšího prostoru, podporu, dynamiku, hudebnost a mnoho dalšího. Během každé lekce probereme několik jednoduchých anebo protichůdných principů (váha, nadlehčení, rovnováha, nerovnováha, centrum, spirála, pád atd.) a budu vést účastníky v jejich vlastním výzkumu různých možností; podporovat jejich instinkt, zvídavost a radost z tance. Budeme střídat samostatnou práci s duety, tria či skupinové improvizace a variace.

Workshop je otevřený tanečníkům všech úrovní a s lektorkou lze komunikovat česky, anglicky anebo francouzsky.

EVA KLIMÁČKOVÁ

Tanečnice, choreografka a pedagožka, studovala na VŠMU v Bratislavě, na tanečním departementu Universite Paris 8 a Body Mind Centering v Paříži. Poté spolupracovala na různých projektech s mnoha performery, tanečníky, hudebníky, výtvarníky, herci, akrobaty a choreografy na Slovensku, v Čechách, ve Francii (Kubilai Khan Investigations, co. Petite Fabrique, Laurent Goldring…), v Belgii (Karine Ponties, D. Hernandes, L. Duclaux…).

Vyučovala dosud v Menagerie de verre, Rencontres chorégraphiques de Seine-Saint-Denis a Micadanses (Paris), Le Pacifique (Grenoble), CESMD (Poitiers a La Rochelle), Espace catastrophe a Laster studio (Brusel), Studio Kabako (Kongo), na Univerzitě v Rize (Lotyšsko), ProArt, Dot 504 a Druna (Praha), Lab1 a Elledanse (Bratislava), na Konzervatoři v Banské Bystrici, v Hanoji (Vietnam), v Tours, Orléans a Limoges ve Francii …

Od roku 2001 působí jako nezávislá umělkyně v Paříži, kde založila skupinu – Company  E7KA a vytvořila představení : „Alžbeta Hluchá“, „Alžbeta“, „Ivanuska“, „Touch.ed“, „MOVE / “, „Ouvrir le temps “,  „PURE“ a „Traces“, která byla dosud prezentovaná ve Francii, Belgii, na Slovensku, v Čechách, Německu, Slovinsku, Lotyšsku a v Hong Kongu.

www.e7ka.com