Informace

18.-22.2. 2020 / 10:00 – 16:00

VSTUPENKY

Workshop se zaměří na prozkoumání nástrojů a perspektiv užitečných pro umělce v přístupu k jejich tvůrčímu řemeslu. Obrátíme naruby různé principy pohybu s cílem najít variabilitu a rozšířit intelektuální a fyzické obzory. Budeme zpochybňovat použití obrazu a představivosti při práci, význam a použití vizualizace a zásady kolem „jasnosti záměru / jasnosti formy“. Identifikujeme své zvyky a vyprovokujeme strategické myšlení se zaměřením na řešení problémů. Budeme zkoumat „slepá místa“ tréninku prostřednictvím hry, upřímného selhání a práce s nástroji a partnery. Bude podporována nezávislost v samostatném rozvoji a naše přizpůsobivost bude testována prostřednictvím volného i řízeného pohybu. Naším cílem bude obohatit kvalitu rozhovoru, který vedeme se sebou, a pozorovat, jak utváří vztahy a interakce, které kultivujeme jako lidé.

Workshop bude probíhat v angličtině a je vhodný pro všechny úrovně tanečníků.

Jako performerka Tina spolupracovala se soubory a umělci jako Roberto Olivan Dance Company, Milan Tomášik & Co, Thomas Ryckewaert, Juliane Von Crailsheim, či Rostislav Novák / Cirk La Putyka. Jako nezávislá choreografka vytvořila množství děl, její sólo ‘Shalakho’ a duet ‘Blue Gloom’ s Mayou Oliva vyhrály první místo ceny Jarmily Jeřábkové 2017. Režírovala také představení fyzického divadla/nového cirkusu ‘KolaboRace’ s šesti akrobaty a dvěma hudebníky. Tina účinkovala v hudebním videu ‘ANIMA’ režiséra Paula Thomase Andersona pro Thoma Yorke, v choreografii Damiena Jaleta, a také v několika tanečních filmech, mj. ‚I miss my future‘ (rež. Laurat Delforge), ‘Singular Place’ ve spolupráci s Julyenem Hamiltonem, ‘Nocebo’ (rež. Angelika Novokrepovskaia), ‘Hey Darling’ (rež. Tomislav English) a jako pohybová režisérka spolupracovala na filmu ‚In Dust‘ (rež. Simon Riechel). Pracovala také jako pohybová asistentka ve Warner Bros. Pictures pro film ‘CATS’ (2019).

Tina Afiyan Breiova je členkou výzkumného kolektivu Ferus Animi//Terra Nova. Její práci lektorky ovlivnili Hannes Langolf, Cameron Shayne (MMA Budokon Academy), Proffesor Gui Arrashiro, Lloyd Newson, Linda Kapetanea a Jozef Fruček (Fighting Monkey), David Zambrano, Coral Ortega (Qi Gong), Chrysa Parkinson, Salva Sanchis, Julyen Hamilton a její studium na univerzitě P.A.R.T.S.