Informace

6.12. 18.30 – 20.30
7.12. 15.30 – 19.30
8.12. 15.30 – 18.30

VSTUPENKY

Lidský druh se vyvinul z bohaté škály pohybů v neustále se měnících situacích. Kombinace kontaktní improvizace, tanga, tai-či a pohybových principů nám můžou poskytnout celou řadu neopakujících se pohybů, které jsou důležité pro naši životní pohodu.

Ten druh pohybu, který vyživuje naše tělo, nás bude biomechanicky měnit, emocionálně a kreativně remodelovat, díky čemuž vzniknou nové pohybové vzorce a synapse. Na druhou stranu nám tato otevřená kombinace umožňuje být v kontaktu se sebou i s ostatními kreativním a konsensuálním způsobem.

Tato otevřená kombinace, neomezená stylem, vyvinutá v hravém prostředí, má za následek svobodu pohybu, která rozšiřuje naše možnosti projevu a tvůrčí spolupráce. Poskytuje možnost prohloubení porozumění našim tělům a našeho fyzického vztahu se společností a přírodou.

Workshop Ekologické tělo je fluidním propojením biomechaniky, ekologie a somatiky.

V rámci workshop budeme:

– podněcovat různé pohyby, které lze snadno integrovat do našeho každodenního života,

-rozvíjet pohyby, které mají co do činění s naší evoluční historií (tlačení, tahání, chůze, dřepování, zvedání, spirály atd.), vytvoření toku mezi nimi a jejich použití při kontaktní improvizaci, tangu nebo jakémkoli fyzickém výrazu,

– zlepšovat naše instinktivní zvířecí reflexy a uvádět je do souladu s limity naší strukturální anatomie,

– rozšiřovat jemnost našeho smyslového motorického systému dotekem, dechem, relaxací a uzemněním,

– rozvíjet různé organizace těl rozšířením naší fyzické imaginace,

-vylepšovat naši smyslovost a naše empatické spojení s ostatními, v duetech i větších skupinách.

Javier Cura. javiercuraworkshop@gmail.com   phone/ Whatsapp: +4917621452059

https://vimeo.com/110580854

www.youtube.com/watch?v=q3Py1SiCrco

www.youtube.com/watch?v=elW1hxzzZDc

Javier Cura je učitel, vizuální umělec, divadelní režisér a pohybový kouč, který intenzivně pracuje v oblasti pohybu a tance. Jako lektor hostoval ve Fabrik Potsdam Tanztage, Goettingen Contact Impro Festival a Phantastango, Farma Dance Theatre Festival a Alchemie Tango v Praze, C.I.R.A ve Štrasburku a na CI Festivalu v San Francisku (USA). Věnuje se výzkumům v antropologických a sociologických tématech a rozvíjí projekty sociálního divadla v Itálii, Maroku a Německu. Spolupracoval na výzkumu výrazu kontaktní improvizace na Berlínské svobodné univerzitě (Berlin Free University). Pracoval jako pohybový poradce pro pacienty v London Royal Hospital. Vyvinul koncept „Ekologického těla“ s ekology z OSN s cílem pozitivního dopadu na klima díky péči o naše vlastní fyzické pohyby. S tímto konceptem se účastnil Degrowthova letního tábora v německém Poedelwitzu.

www.javiercura.net