Informace

16. – 20.3. 2020 / 10:00 – 14:00

VSTUPENKY

Workshop se koná v hale 31, U Výstaviště 21 a proběhne v angličtině.

Workshop je rozdělen do tří částí. Začíná zahříváním se zaměřením na pozice kostry, dech, centrování, procítění gravitace a vztah s prostorem.

Druhá část obsahuje taneční sekvenci pro prohloubení technických prvků zavedených během zahřívání; pro zvýšení citlivosti v okolí: pohyb v prostoru, muzikálnost a rytmus.

Poslední část se zaměřuje na možnost transformace mysli a těla, skrze zkušenosti s různými praktikami, které vedou k překročení známých prostor a vstupují na nová a neznámá místa.

Annamaria Ajmone je italská tanečnice a choreografka. Je držitelkou bakalářského titulu z moderní literatury a také studovala na Civica Scuola di Teatro Paolo Grassi v Miláně. Centrem jejího výzkumu je tělo jako tvarovatelný a proměnlivý materiál, schopný přeměnit prostory na místa.

Svou práci prezentovala na mnoha tanečních, divadelních a uměleckých festivalech, v muzeích, galeriích a netradičních prostorech, mezi jinými: Torino Danza, Club to Club (Turin), La Biennale Danza (Benátky), Public Fiction (Los Angeles), Armunia / Festival Inequilibrio (Castigli- oncello), La Democrazia del Corpo Cango (Florencie), Teatro Metastasio (Prato), FOG Triennale (Milán), Short Theater (Řím), Danae Festival (Milán), Contemporanea Festival (Prato), Le Quarz (Brest), Inteatro Festival (Polverigi), Fabbrica Europa (Florencie), Teatro Grande (Brescia), Théâtre de la Ville (Paříž), Rencontres Cho- reographiques de Saint Denis (Paříž), Artdhantè (Vanves), CNDC (Angers), On Marche (Marakéš), Festival Théatrouine (Tataouine), BiPOD Festival (Beirut), Amman Contemporary Festival (Amman), Ramallah Contemporary Festival (Ramallah), M1 Contact Contemporary Dance Festival (Singapore), New Dance For Asia International Festival (Seoul), Jerusalem Dance Week (Jerusalem), Dansem (Marseille), CSS Udine (Udine), Festival Aperto (Reggio Emilia), Autunno Danza (Cagliari).

​Jako tanečnice spolupracovala s Alias Compagnie, Ariella Vidach, Daniele Ninarello, Santasangre, Cristina Kristal Rizzo, Caned Icoda, Palm Wine, Bienoise, Francesco Cavaliere, Muta Imago, Strasse, Maria Giovanna Cicciari, Industria Indipendente, Glauco Salvo, Mithkal Alzghair, Moritz Ostruschnjak.

Pro Matera, Evropské hlavní město kultury 2019 vytvořila choreografii “Abitare l’opera, Prologo tra i Sassi / La Cavalleria Rusticana”, v režii Giorgio Barberio Corsetti (produkce Teatro San Carlo, Neapol). V roce 2015 získala ocenění Danza & Danza jako nejlepší mladá italská performerka. Koordinuje projekt Nobody’s Business for Italy, otevřenou platformu pro sdílení uměleckých zkušeností. V letech 2019-2021 je spolupracující umělkyní milánského trienále.