Termíny

08.09.2020 / 19:30
09.09.2020 / 19:30

Informace

Dva lidé chycení v trojúhelníku prázdnoty, strachu a opuštěnosti. Dva charaktery a jejich nutkavé chování v prostoru, který pozoruje jejich marné snažení.

„Čím více máme, tím méně máme.“

námět, choreografie, interpretace: Markéta Stránská a Jean Gaudin
scénografie, kostýmy: Monika Urbášková
světelný design: Zuzana Režná
hudba: Matěj Kotouček
produkce: Srdcem zapsaný spolek, z.s., Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, ALT@RT z.ú.
grafika: Monika Urbášková
podporovatelé projektu: Hl. m. Praha, Ministerstvo kultury České republiky, Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA a ALT@RT z.ú.
zvláštní poděkování: Nathalie Pubellier a WD Lux

VSTUPENKY 8.9. 2020

VSTUPENKY 9.9. 2020

Jean Gaudin (FR)

Francouzský choreograf, tanečník, pedagog a tvůrce tanečních filmů, “enfant terrible” francouzské nezávislé scény, který se ve své tvorbě často zabývá tématem prostoru. Ve své choreografické práci dává přednost prolínání různých uměleckých prostředků a směrů. Během celé své kariéry úzce spolupracuje s hudebníky, skladateli a výtvarníky. Při své práci se také obklopuje video-umělci a filmaři.

Markéta Stránská (CZ)

Choreografka, performerka a fyzioterapeutka. Ve své tvorbě snoubí zkušenosti nejen choreografky a tanečnice, ale také loutkoherečky, performerky a v neposlední řadě také klauna. Po úspěšném premiérovém uvedení sólového tanečního debutu LeŤ (září 2018, Studio ALTA) se rozhodla pokračovat ve zkoumání dalších cest a možností uchopení tématu zkušenosti s fyzickou odlišností. Nakolik ovlivní naši fyzickou i psychickou stabilitu změna nebo zúžení opěrné báze? Jak nás ovlivní kontakt s určitým limitem? Jak se pak postavíme k novým možnostem? Ke změně našich zažitých stereotypů?

Foto: Vojta Brtnický