Termíny

19.09.2020 / 13:00 - 22:00

Informace

Zažij Invalidovnu jinak! Unikátní den v komunitním duchu. Těšit se můžete na festival Menteatrál, Tichou kavárnu s kurzem znakového jazyka, prohlídky budovy Invalidovny, dětské dílny, divadlo, performance, otevřené hraní Muzikantů bez domova a další akce.

Program:

13:00 – 19:00 / 3Kurátorky – ARCHITEKTURA II

Výstava ARCHITEKTURA II v Galerii 3Kurátorek bude přístupná od 13:00 do 19:00. 3Kurátorky vás ve 14:00, 15:00 a 16:00 osobně provedou a dají výklad k výstavě.

10:00–16:00 / Komentované prohlídky Invalidovny

Prohlídková trasa představuje nejzajímavější prostory barokní Invalidovny i to, jak se měnily v průběhu času. Budete si moci prohlédnout unikátně řešené obytné jednotky od Kiliana Ignáce Dienzenhofera, kapli, reprezentativní schodiště i dlouhé chodby se zazděnými arkádami a barokními průhledy. Dozvíte se něco o ideovém konceptu stavby i její historii. Více informací a vstupenky zde.

14:00 – 20:00 / Tichý svět – s Tichou kavárnou a kurzem znakové jazyka

Přijďte se občerstvit do pojízdné kavárny s neslyšící obsluhou. U stánku budou lektoři, kteří se budou věnovat všem zvědavcům a zájemcům o znakový jazyk a seznámí vás s krásou znakovky.

Organizace Tichý svět od roku 2006 propojuje svět slyšících a neslyšících. Poskytuje neslyšícím všestrannou podporu v podobě sociálních služeb, které jim ulehčují začlenění do společnosti a provádí osvětovou činnost. Dlouhodobě spolupracuje na projektech Tichého světa – chráněných pracovišť jako je Tichá kavárna, Tichá cukrárna, Tiché zprávy a kurzy znakového jazyka pro laiky i odbornou veřejnost.

13:00 – 18:00 / Město přátelské k dětem – Dětské dílny

Město přátelské k dětem, z. s. je sdružení architektů, sociologů a pedagogů, kteří usilují o to, aby veřejný prostor měst sloužil lépe dětem. V rámci Zažít město jinak v Invalidovně si pro vás připravili dětské dílny.

13:00 – 18:00 / Prostor pro stavění ve velkém. Nejen pro děti bude připravena velkoformátová stavebnice a další materiály na volné stavění.
14:00 / Dílna, ve které se boří představy o tom, jak má vypadat dětské hřiště. Přijďte popustit uzdu fantazii a společně postavit město tak, aby v něm bylo dobře i dětem. Dozvíte se,  že součástí města nejsou pouze budovy, ale hlavně veřejný prostor, zeleň, cesty a především lidé. Pro děti 4-15 let.

10:00 – 22:00 / Festival Menteatrál

Festival divadel pracujících s lidmi s mentálním postižením.

17:00 / Dr.amAS: Jiný, než kdo?!
20:30 / Divadlo Ujeto: Hrobníkova nevěsta

15:00–18:00 / Ostružina – Švihlá chůze

Na Zažít město jinak v Invalidovně připravuje OSTRUŽINA pro děti i dospělé území švihlé chůze, kde se projdete tak jak jste ještě nechodili.

19:30–20:30 / Místní místním – Otevřená Jam session Muzikantů bez domova

Muzikanti bez domova jsou nestálé uskupení lidí, kteří rádi hrají, nebo se spolupodílejí na tvorbě. Skupina se sestává z lidí, kteří mají zkušenost s bezdomovectvím sami, nebo jsou to pracovníci sociálních služeb. Tento rok se zaměřujeme na hraní ve veřejných prostorách, kde jsme ještě nehráli, abychom si vytvářeli větší základnu našich posluchačů. Proto i vy, kteří byste nás chtěli navštívit na festivalu Zažít město jinak, přijde a my se na vás budeme těšit.