ENCS

5.9. 2019 / 18:00

Eva Rezová, Lenka Vořechovská: Dočekání

Dočekání je projekt Evy Rezové a Lenky Vořechovské, které se potkaly při studiu na konzervatoři Duncan Centre.

Zajímá nás, jak být při tvorbě co nejvíce soběstačné. Rozhodly jsme se spolu vytvořit představení, které bude přenosné, doslova “v krabici”. Malý prostor a divák v blízkosti na nataženou paži. Krabice a v ní vlastní, malý svět.

Opouštíme svá hnízda, dospíváme a o to víc se chceme vrátit zpět do dětství. Je to bolestivý proces. Může to ale zároveň být i pořádná legrace. Záleží jen na tom, jakýma očima se člověk dívá.

Roman Poliak: naked

Explorace paměti a těla, paměti těla, studu a představivosti. Vycházíme z autorské básně, oscilujeme mezi osobním a společenským. Jsem já toto tělo? Co si pamatuje můj mozek, co duše a co tělo? Může netanečník vystupovat v předním tanečním studiu? Dokážeš se vžít do mé kůže? Je tělo determinantem identity? Co všechno obsahuji?

Svetlana Spirina & coll.: Collective Inactions (CI)  

Collective Inactions (CI) je kočovná performativní skupina a improvizované wellness centrum. Zajímáme se o chvíle volna a neproduktivnosti, která není vnímaná jako zábava, ale jako výzkumná a meditativní praxe. Zaměřujeme se na přítomnost našich těl a duší. Hledáme klid, pomalost a nejpříjemnější způsoby bytí na světě.