Termíny

14.10.2021 / 18:00

Informace

VZTAHY FUNDUS UTOPIE

Kdo je nejlepší scénografický parťák? Je scénografie záležitostí prostorovou, nebo časovou? A jde vůbec scénografii vyjmout z divadelního kontextu a umístit do galerie?

Sedm scénografek, scénografů a kolektivů s výrazně odlišnými tvůrčími východisky se potkává v prostoru pražského Studia Alta a diskutují o principech divadelně-scénografické tvorby, o svých naplněných i nenaplněných vizích. Pražská edice výstavy nespočívá ve hmotném „fundusu“, ale skrz audio / video dokumentuje autorské postoje, postupy, vztahy a utopie.

Vedle Pavla Beranové, Michala Cába, Handa Gote, Zuzany Scerankové, Matěje Sýkory, Martiny Zwyrtek a Spolku divadelních ochotníků Sedlčany je věnován prostor vzpomínce na Petra Matáska.

Výstava VZTAHY FUNDUS UTOPIE navazuje na tradici národních přehlídek Salón české scénografie, které byly pod různými názvy pořádány již od roku 1977. Formát, v němž v předchozích ročnících prezentovali vystavující svá díla individuálně, se letos transformuje v tematicky a kurátorsky zaštítěnou výstavu. Salónní princip je nicméně zastoupen i zde Scénografickým albem.

Kurátorky & kurátor: Amálie Bulandrová, Anna Chrtková, Jan Matýsek

www.vztahy-fundus-utopie.cz

► INFORMACE PRO DIVÁKY

● V roce 2021 jsou všechny akce v ALTĚ zdarma! ●

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/vztahy-fundus-utopie/szmipas/

V době pandemie jsme neměli možnost se s vámi potkávat osobně a otevřít ALTU široké veřejnosti. Teď, když je to možné, vám proto chceme být ještě blíž. Rozhodli jsme se, že na naše programy v roce 2021 nebudeme vybírat žádné vstupné, aby mohl přijít opravdu každý. Kulturu všem!