Termíny

08.11.2020 / 21:15

Informace

Jedna velká báseň na jevišti – tentokrát online a v angličtině.

STREAM SLEDUJTE ZDE ◄

Je to taneční rej. Je to činohra. Je to alternativa. Je to esej o světě. Je to setkání. Je to tak složitý, že není úplně jasný, co to je, ale když tohle přijmete, ucítíte svobodu a možná prožijete víc než jeden krásný večer. Jedinou jistotou je nejistota. Toto není výmluva. Je to vědomé rozhodnutí, způsob práce, životní styl.

Na začátku roku 2018 začal proces vzniku této inscenace, a to díky Magdaleně Faltové, ředitelce organizace SIMI ( Sdružení pro integraci a migraci – zde soundcloud.com/uftnz/magda si můžete poslechnout rozhovor o našem setkání ), a jejím zkušenostem s online nenávistí. Toto setkání bylo prvním pomyslným kouskem domina, který rozpoutal řetězovou reakci, na jejímž konci je to, co dnes uvidíte. Procesem nás provázely tyto otázky :  Do jaké míry formuje naše chování platforma kterou používáme ke komunikaci? Do jaké míry nás formuje město ve kterém žijeme? Do jaké míry nás formuje “status quo”? Tato inscenace je pokus o to, jak najít sám sebe ve světě, který vrní, pípá, vibruje a zahlcuje. Jak najít sám sebe ve světě, který nechce abychom se soustředili.

To, co nás obklopuje, je produktem našeho myšlení. To, co nás obklopuje, formuje naše myšlení. Jak jít tak hluboko, abychom zahlédli to, co naše potíže produkuje, a nerozptylovali jsme se jen projevy? Na hloubku a kvalitu není čas, doba je tak rychlá, že to nemá obdoby.

“Kde by se všichni měli zastavit jdou, jdou a nikam nedojdou.” (Tanečník Jiřík)

Words of apology je v pořadí pátý autorský projekt progresivního českého souboru Ufftenživot. Inscenace fyzického divadla, ve které nezáleží na tom, jestli se tančí nebo mluví – je to jedno. Jiří Šimek a Tanečník Jiřík navazují na předchozí spolupráci na inscenaci “NEBOJ_Aneb show tanečníka Jiříka”, aby spolu prozkoumali králičí noru pohybu, tance, slova a poezie, s cílem vytvořit prostor, ve kterém se budeme moci v klidu a bezpečně soustředit na sebe a na sebe navzájem…

► RECENZE ◄

► TRAILER ◄

Performer/tvůrce: Tanečník Jiřík
Scéna/technika/světla: Jiří Šimek a Štěpán Hejzlar
Zvuk: William Valerián
Produkce: Ufftenživot z.s.
Titulní foto: Jarek Plouhar
Podpořili: MHMP
Koproducent: Studio ALTA
Rezidence poskytly: Rezi.dance z.s., Johan z.u., Studio ALTA a CrossAttic

Premiéra 7. Října 2019 NOD

MONOLOGFESTIVAL SHOWCASE 6.-8.11.2020

Festival berlínského Theaterdiscounter letos proběhne online. Každý den začne v 19:30 online DJ set. Pokračují představení ve 20:00 a 21:15. Vystupují: Antje Pfundtner in Gesellschaft // Institut für Chauvinistische Weiterbildung // internil // Jiří Šimek // soMermaids.