Termíny

21.11.2020 / 17:00

Informace

Stream diskuse na téma udržitelného urbanismu a ekologických výzev v kultuře. Může být kulturní centrum ekologické? Jak můžou kulturní centra snížit svoji ekologickou zátěž? Jaký je vztah měst a kulturních center? Diskuse proběhne v angličtině. 

Stream diskuse sledujte na Facebooku Studia ALTA

Diskutující: Werner Wiartalla (ufaFabrik Berlin), Marco Schmidt (Technická univerzita v Berlíně) a Michal Lehečka (AutoMat). Moderuje Jiří Šimek. 

Werner Wiartalla je manažerem ekologických řešení v ufaFabrik Berlin. „Chci se rozvíjet! V běžné společnosti poloviny 80. let to nebylo možné. Proto jsem se přestěhoval do ufaFabrik. Mimochodem, udržitelnost nebyla moje první priorita. Ale v určité chvíli nám začalo být jasné, že musíme žít v harmonii s přírodou, aby i naše děti mohly nadále žít na téhle planetě.“ 

Marco Schmidt je inženýr a vědecký pracovník technické univerzity v Berlíně. Má zkušenosti v oblasti ekologie a udržitelných projektů po celém světě. Pracuje na konceptu udržitelného stavitelství. ufaFabrik je jedním z jeho projektů, zároveň tady působí jako hudebník. 

Michal Lehečka je antropolog a zajímá se o formy rozvoje post-socialistického města. Dlouhodobě se věnuje problematice panelových sídlišť se zřetelem na vztah obyvatel k veřejnému prostoru těchto obytných celků. Sleduje ale i širší městské fenomény, zejména občanské projevy “práva na město” a obecně vlivy distribuce moci na městský veřejný prostor. V aplikované rovině se dlouhodobě věnuje oblasti kulturní animace a rozvoje komunitního prostředí na Praze 14, konkrétně na sídlišti Černý most. Tyto zkušenosti zhodnocuje na úrovni spolupráce s kulturními a územně-rozvojovými organizacemi.

Akci podpořil Česko-německý fond budoucnosti.