Termíny

03.05.2023 / 10:00–23:00

Informace

Stěhovali jsme se, uklízeli, rozhodovali a plánovali – a vy jste u toho byli vždycky s námi. A teď je to tu! Zveme vás na slavnostní a třpytivé zahájení naší nové životní etapy. Čeká nás sice ještě mnoho práce a zdaleka nejsme u konce, dveře ale poprvé otevřeme úplně dokořán. Na oslavu všeho, co už je za námi i výzev, které nás ještě čekají. Divadlo, performance, tanec i intervence do naší nové lokality, pohádka i dílny… jednoduše: budeme neustále v pohybu! Buďte u toho s námi. Tohle je večírek pro všechny, kterým ALTA a Libeň leží na srdci, večírek pro všechny, kteří potřebují trochu třpytu.

🔴

HARMONOGRAM


10:00–14:00

Řev na hřišti & Studio Damúza: ZAHRÁTKY 

Interaktivní divadelní hřiště pro děti od 3 do 100 let.

~

14:30–17:00

Nejsme tu sami ~~~ procházka po kulturních místech na Palm Beach

procházka

~

15:00–17:00

ALTÍK: Pohybové hry pro děti

~

16:30–19:00

Stéphanie Nyota NDuhirahe: Šrámy/ la débattue 

VideoZápisky libeňského Rmutování /extract/

& live performance – work in progress

~

16:30–19:00

Markéta Stránská & Jean Gaudin: Or to Be

film

~

16:30 + 18:00

Debora St.: Traces of Human Presence – Pivovar

site-specific instalace

~

16:30–19:00

MANUS ART Collective: sousedské setkání

~

19:30 

Peter Šavel & kol.: ALTALICIOUS

dance

participující umělci: David Králík, Jaro Viňarský, Helena Arenbergerová, Jitka Čechová, Zdenka Brungot Sviteková, Tomáš Janypka, Johana Pocková, Sabina Bočková, Eva Priečková a Jana Maroušková.

~

21:00

Alex Sihelsk* & Anto_nie DJs

party

 

Další informace k programu budou postupně doplňovány.


10:00–14:00

Řev na hřišti & Studio Damúza: ZAHRÁTKY 

Interaktivní divadelní hřiště pro děti od 3 do 100 let.

Kolik krtků na zahradě máš, tolikrát jsi zahradníkem aneb kdo seje vítr, sklízí a bouří čili slimák je hrozný sluha a ještě horší pán!
Do volné hry vstupují zahradníci a hudebníci a mění pravidla hry, jsou nevyzpytatelní jako počasí. Společně s dětmi se tak stávají tvůrci příběhu.

Zahrátky je možné navštívit průběžně.

Tvůrci: kolektiv Řev na hřišti
(Vendula Tomšů, Honza Tomšů, Dorota Krátká, Adam Krátký, Anežka Heinzlová, Matěj Heinzl)

Kolektiv Řev na hřišti tvoří tři mladé rodiny, tři páry umělců, kteří se narozením dětí dostaly do nové životní etapy a chtějí zkoumat, jak v této nové situaci nadále tvořit a jak lze do tvorby zapojit i vlastní potomky. Společně se zabýváme událostmi na pomezí divadla, site-specific performance, happeningu a koncertu.

 ~

14:30–17:00

Nejsme tu sami ~~~ procházka po kulturních místech na Palm Beach

Nejsme tu sami!
Se vstupem do nové lokality navazujeme nová přátelství a kujeme spiklenecké plány společně s našimi sousedy a sousedkami na Palm Beach (Palmovka). V rámci otevíracího dne bychom vás chtěli seznámit s několika organizacemi, které dotváří charakter našeho libeňského působení.

Přidejte se k nám na procházku, během které navštívíme Libeňský svět, galerii a artspace SVĚTOVA1, Libeňskou synagogu (spolek Krajinou přílivu), Divadlo pod Palmovkou a Velký mlýn. Provázet vás bude ředitelka Studia ALTA Lída Vacková, produkční Anežka Medová a kurátor Petr Dlouhý. Procházka je tak i ideální příležitostí, jak se dostat ke všem vizím, plánům a snům Studia ALTA.

14:30 meeting point ALTA
14:50 Libeňský svět
15:20 SVĚTOVA1
15:45 Divadlo pod Palmovkou
16:10 Libeňská synagoga
16:40 Velký mlýn

~

15:00–17:00

ALTÍK: Pohybové hry pro děti

Tanečně pohybová dílna pro děti ve věku 4 – 8 let, zaměřená na interakci s živou hudbou, naslouchání, kreativitu a hravost v pohybu. Na úvod workshopu vám zatančí děti z Dětského studia Altík svůj „Tanec pralesa“, inspirovaný lesem, zvířaty a improvizací klavíristy Floriána Tilzera na hudební motivy z Čtvera ročních období od Antonia Vivaldiho.

Dílnou vás provedou: Jana Novorytová, Markéta Pucová a Andrea La Rose.

www.studioaltik.cz

~

16:30–19:00

Stéphanie Nyota NDuhirahe: Šrámy/ la débattue 

VideoZápisky libeňského Rmutování

/extract/

Uvedení první části projektu VideoZápisků, které zachycují zabydlování opuštěné budovy Libeňského pivovaru a její přetvoření v prostor živoucí uměním. Tento unikátní projekt vzniká z inciace Studia ALTA a jeho finální uvedení budete moct shlédnout na konci divadelní sezony 2023.

Autor: Stéphanie Nyota NDuhirahe

Podpořeno: Schmilblick spolek, Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Centrum pro choreografický rozvoj SE.S.TA, Studio ALTA, Cirqueon, KD Mlejn.

Šrámy/ la débattue 

živá performance (work in progress)

Co je to vzpomínání?

Co si my a co si naše těla uchovají z různých životních příběhů?

Jak dochází k přenosu historie bolesti z generace na generaci? Jak můžeme o této bolesti mluvit?

Šrámy/ la débattue je site specific výzkum kombinující prvky cirkusu, fyzického divadla a vizuálního umění. Zkoumáním různých prostorů a hrou s kameny a provazy se Stéphanie NDuhirahe zabývá vlastní rodinnou historií a zpochybňuje viditelné i neviditelné stopy, které na ní mohly zanechat některé historické události. Šrámy také hovoří o procesu léčení a uzdravování prostřednictvím povídání a sdílení.

koncept: Stéphanie NDuhirahe, Cie Pieds Perchés

na pódiu: Stéphanie NDuhirahe a pozvaní umělci

přizvaní umělci: Angela Nwagbo, Jana Korb

vnější oko pro: Marketa Stranská a Morgane Widmer

vnější oko pro dramaturgii: Melmun Bajarchuu

zvukový design: Roman Džačar

spolupracovníci: François N’Duhirahe, Valérie N’Duhirahe, Cécile Nduhirahe, Hervé Munz

podpořili: Schmilblick spolek, Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Centrum pro rozvoj choreografie SE.S.TA, Studio ALTA, Cirqueon, KD Mlejn.

 

 ~

16:30–19:00

Markéta Stránská & Jean Gaudin: Or to Be

film

Taneční film …Or to Be přivádí na scénu tři charaktery chycené v trojúhelníku prázdnoty, strachu a opuštěnosti. Je karikaturou míjení, naléhavou výpovědí o neschopnosti vystoupit ze zažitého stereotypu, o neschopnosti polevit v hysterii a aspoň trochu se k sobě přiblížit.

Videoisntalace / taneční film režisérky Stéphanie N´Duhirahe vznikly na základě stejnojmenné inscenace české performerky Markéty Stránské a francouzského tanečníka a choreografa Jeana Gaudina. Dílo tvoří v důsledku tři „sóla“, tři postavy, které o sobě nevědí a které spojuje dohromady až divák, který je vidí společně. Publikum se stává svědkem tohoto ne-setkání a může si představovat, co by se odehrálo, kdyby se postavy uviděly. Film je svébytným až komickým pojetím tísnivé prázdnoty, kterou současný svět zažívá za hutného doprovodu neustálé komunikace a nekonečného vršení zážitků.

Pracuje s pojmem prázdnoty a s ambivalentními pocity, které zažíváme uvnitř
i okolo sebe, když se cítíme opuštěni či nedostatečně vytíženi. Tvůrci nabízí tři úhly pohledu, tři odlišné charaktery, které hledají vlastní cestu, jak se s neodbytným prostorem vyrovnat. Zda ho nutkavě zaplňovat vším, co je k dispozici, nebo ho přijmout a ocenit jako neoddělitelnou součást každého okamžiku.

Scénář, střih, režie: Stéphanie N´Duhirahe
Námět: Markéta Stránská, Jean Gaudin, Stephanie N´Duhirahe
Choreografie, interpretace: Jean Gaudin, Markéta Stránská, Papír
Světelný design: Zuzana Režná
Hudba, zvuk: Matěj Kotouček
Technická spolupráce: Šimon Klimt
Produkce: Srdcem zapsaný spolek, Eva Dryjová
Koprodukce: Studio ALTA

Projekt vznikl za finanční podpory SFK ČR a MK ČR

 ~

16:30 + 18:00

Debora St.: Traces of Human Presence – Pivovar

site-specific instalace

Svým bytím v prostorech minulosti ovlivňujeme budoucnost. A co když ti cestu změním tady a teď? Paměť místa, to živé, co už odešlo a po čem nezbývá než záhada, dokud se po ní nezačneme pídit.
Site-specific instalace a výzkum vycházející z autorčina dlouhodobého zájmu o přirozenost chování ve (veřejném) prostoru.
Intimní zážitek, při kterém návštěvník skrze prostor a předměty v něm odhalí střípky minulosti.
Účinkují: Debora Štysová, Mara Ingea, Marie Anna Václavek Krušinová
Zvuk: Vi Huyen Tran
Debora St. je členkou uskupení Lovable Humans.

 ~

19:30 

Peter Šavel & kol.: ALTALICIOUS

dance

participující umělci: David Králík, Jaro Viňarský, Helena Arenbergerová, Jitka Čechová, Zdenka Brungot Sviteková, Tomáš Janypka, Johana Pocková, Sabina Bočková, Eva Priečková a Jana Maroušková.

Začneme hudbou, všudypřítomným beatem a formováním energie. Vibrujeme prostorem. Můžeme prozářit celým prostorem. Můžeme být stříbrní, purpuroví, zlatozelení, třpytit se jako hvězdný prach. Nabíjíme svá srdce rytmem. Může dojít k velkolepému večírku. ALTA je znovuzrozena v pospolitosti.

🔴

FB EVENT

 


🔴 VSTUP JE ZDARMA 🔴

 

Pomoci nám ale můžete svým příspěvkem. S rekonstrukcí našeho nového sídla máme mnoho práce. 

Přispějte nám ke skvělému novému kulturnímu prostoru v Libni svým příspěvkem.

Děkujeme!