Termíny

12.10.2023 / 16:00-22:00

Informace

Jít hlouběji, ponořit se, proplést se s ostatními, vyměňovat vědomosti, zdroje, zkušenosti. Nebýt o samotě. 

Je nás ve skutečnosti mnoho, kteří pracujeme v médiu umělecké performance. Byť nejsme tolik vidět a slyšet, utváříme spodní proud kulturního dění. Někdy je těžké si nás všimnout, někdy o sobě sami navzájem nevíme. 

Společně s mezinárodním festivalem 4+4 dny v pohybu kypříme půdu a otevíráme ji k setkání mezi publikem a uměním performance, mezi jednotlivými tvůrci a tvůrkyněmi. Chceme tak dát prostor kořenům našich sítí (kontaktům), kořenům našich uměleckých aktivit, aby se propojily. Zveme proto jak individuální umělce a umělkyně z Čech i ze zahraničí, tak i reprezentanty významné performanční platformy PAErsche podporující více než 30 umělců z celé Evropy. 

Každý proces zakořenění a propojování potřebuje především dostatek času. Proto vytváříme šest hodin trvající událost. Přizvaní umělci budou prezentovat svou práci rozloženou v tomto širokém intervalu a publikum zveme, aby do proudu uměleckého dění vstupovalo a vystupovalo podle své volby.  Jak se promění naše porozumění druhým, jak budeme vnímat dotek tvorby, pokud tomu doteku dáme čas?  Kolik pozornosti jsme schopni si věnovat? A kolik času potřebujeme, abychom mohli zakořenit a propojit se?  

Umělci*umělkyně: PAErsche: Marita Bullmann [Essen] & Christiane Obermayr [Kolín nad Rýnem], Hsu Yi Ting  [Taiwan], Inger-Reidun Olsen [Oslo], Denis Baštuga & Adam Michálek, Darja Lukjanenko

Kurátor: Petr Dlouhý

~

jazykově bezbariérové