Termíny

31.10.2022 / 19:30

Informace

Letos Planeta zaměřila svůj výzkum na zvuk. Objevuje zvuk jako hudbuperformativních těl. Inspirována zvukovými kostýmy Nicka Cavea hledá nové formy a techniky, které kombinují zvuk a pohyb a kde vzájemné působení s tělesem určuje způsob, jakým performeři prezentují melodii. A obráceně, jak se píseň proplétá s choreografií na základě improvizace. Planeta strukturovala své hledání ohledně abstrakce a dekonstruktivní mechanizace. Během své rezidence ve Studiu ALTA se zaměří na výzkum nových kostýmních technik, které extrahují zvukovou tvorbu. Co když je ticho mystickou taneční meditací?

Planeta (1996) se narodila v ukrajinském Kyjevě. Od roku 2013 žije a pracuje v Polsku. Planeta je transmediální umělkyně a performerka, jejíž praxe vychází ze symbiotického pohledu na život. Je badatelkou queer erotiky, praktikantkou šamanismu. Zkoumá svět komplexních a promíchaných vztahů jako nejzákladnější formu erotismu tak, že se vrací k ceremoniálním tradicím a učí se proces rituálů vycházejících z šamanských praxí. Pro své obřady a performance vytváří kostýmy a scénografii s použitím recyklovaných předmětů. Hledá nové formy komunikace s přírodou, alternativní fetiš prostřednictvím performativních postupů.

Performance Dark Eros Orchestra je výsledkem spolupráce mezi rezidenčním programme MeetFactory a celoročním programem Studia Performance Art (SPA) zaměřeného na vzájemné propojování a sdílení zdrojů. MeetFactory je jediným prostorem v ČR, který má v rámci rezidenčního programu vyhrazený ateliér pro umělece a umělkyně zabývající se performance artem. Planeta, jako rezidenční umělkyně tak dostává bezpečné zázemí od MeetFactory a Studio Performance Art poskytuje další platformu pro prezentaci a networking s lokální uměleckou scénou a diváky.


► INFORMACE PRO DIVÁKY

Pay what you can

V roce 2021 byly všechny akce ve Studio ALTA přístupné zdarma. Pro rok 2022 zavádíme systém Pay what you can, který vám umožní zvolit si takovou výši vstupného, jaká je ve vašich finančních možnostech.

Každé představení má nyní určenou doporučenou částku. Umožní vám nižší vstup přístup do ALTY? Super! Můžete zaplatit víc? Umožníte tak ostatním zaplatit méně. Nechceme soudit ani stigmatizovat, chceme akcentovat vzájemnou solidaritu a dostupnost kultury

Systém je inspirován bruselskými KAAI Theater, Ateliérem 210 a londýnským Battersea Arts Centre.

~

VSTUPENKY 31. 10.