Termíny

28.4. 2018 / 14:00

Informace

Oran Etkin je v České Republice znám pro svou originální hudbu i koncerty pro děti. Jazzový klarinetista původem z Izraele žije v New Yorku, kde založil hudební školu pro děti předškolního věku, postavenou na jím vytvořené jedinečné výukové metodě Timbalooloo. Oran s metodou Timbalooloo navštívil téměř všechny kouty světa.  Za pět let svých návštěv v České Republice oslovil tisíce dětí, jen za minulý rok přes 2000 dětských posluchačů.

Letos máte poprvé možnost se blíže seznámit s Oranovou metodou Timbalooloo. Přichystali jsme pro vás speciální workshop, který je vhodný pro všechny, kteří chtějí kreativně pracovat s dětmi.

Oran pracuje s dětmi velmi intuitivním a oproti běžné pedagogické praxi rovněž alternativním způsobem. Děti se přirozeně učí přijímat hudbu a posléze na ni i samy dokáží dobře reagovat. Díky této metodě se učí nejen naslouchat, ale i výborně zpracovat základní hudební teorie – například teorie rytmizace. Oran vychází z předpokladu, že hudbu je možné učit skrze příběhy, prožívání emocí, čili velmi podobně jako se děti učí svou mateřštinu. Proto je tato metoda vhodná pro práci s dětmi již od dvou let.

Účastník workshopu bude seznámen se základními principy metody Timbalooloo. Po jeho absolvování je bude schopen implementovat do své výuky a do průběhu celého školního dne. Workshop je primárně určen pro učitele hudební výchovy, ale není to podmínkou, poněvadž jak Oran říká: „Hudba je přirozeně v každém z nás!“

Kapacita workshopu je omezena, proto si, prosím, neváhejte zajistit své vstupenky. Hravosti a radosti zdar!

VÍCE INFORMACÍ:
http://www.mladiladijazz.cz/detem
http://timbalooloo.com/about/

Workshop je součástí festivalu Mladí Ladí Jazz, který pořádá Nerudný Fest.cz.