Termíny

01.10.2021 / 19:30 a 18:00
02.10.2021 / 19:30 a 18:00

Informace

19:30 MOVING THEATRE: 30 DNÍ:

Co musí cizinec překonat, než získá povolení k pobytu v ČR? Co hledal, když přicházel? Kolik papírů už poslal na Ministerstvo vnitra? A jak se vyrovnává s vědomím, že člověk rozhodující o jeho osudu se s ním ze zákona nesmí setkat? Vstupenku si můžete nechat v kapse. Pro vstup požadujeme vyplněný formulář. 

Zážitková hra, při které je divákovi stylizovaně simulován proces žádání o vízum. V průběhu své snahy prochází několika prostory a potkává se s útržky autentických příběhů Nikoly, Sai, Ping a Máši. Papír jako symbol byrokracie, prodloužené ruky státu, která ztratila cit v prstech. Pohybujeme se na hranici reálného a smyšleného absurdna.

V době, kdy bylo cestování v módě, jsme aktivně budovali politiku proti imigrantům. Nyní, s čerstvou zkušeností uzavřených hranic, můžeme zreflektovat, jak moc otevřené za normálních okolností jsou. A taky pro koho.

Po skončení představení zveme k diskuzi s odborníky na migraci a k volnému pohybu prostorem.

Autorky: Debora Štysová, Tinka Avramova a kolektiv

Účinkují: Nikola Isakovic, Sai Psyn, Yu En-Ping, Marie Anna Krušinová, Klára Lidinská, Magdalena Malinová, Mariia Khositashvili, Tinka Avramova, Debora Štysová
Koncept a scénografie: Debora Štysová
Režie: Tinka Avramova

Produkce: Debora Štysová, Petra Štěpánová a Moving Theatre

Koprodukce: Cross Attic

Supervize: Jiří Adámek

Poděkování: Meghana AT

Inscenace vznikla jako absolventská práce studentů Katedry alternativního a loutkového divadla

DAMU v Praze v rámci projektu MIND, financovaného z programu Evropské unie pro vzdělávání a osvětu (Development Education and Awareness Raising – DEAR). Nové nastudování probíhá díky finančnímu příspěvku Dotačního programu na podporu umělců v rámci rezidenčních pobytů na území statutárního města Plzeň. Informace obsažené v inscenaci nemusí nutně odrážet postoj či názor Evropské unie.

Následuje diskuze v délce 30 minut

18:00 CIE PIEDS PERCHÉS: O(K)NO

Exkurze za hranice veřejného a soukromého prostoru.

Veřejný prostor, soukromý prostor, intimita: co to pro nás znamená v době, kdy nové technologie jako kamerové systémy, internet a sociální sítě hranice mezi soukromou a veřejnou sférou smazávají?

Site-specific projekt OK(N)o zpochybňuje naše stávající představy o rozdělení soukromého a veřejného prostoru a napříč nimi se prostřednictvím nového cirkusu, tance a fyzického divadla snaží znovu určit místo pro individuální svobodu.

OK(N)o je stěhovavý projekt. Nahlíží do různých měst, prochází rozdílnými vnitřními i venkovními prostory, nabývá rozličných forem. Pohrává si s pozicí pozorovatele a pozorovaného a do této hry vtahuje i diváka.

Koncept: Stéphanie NDuhirahe, Morgane Widmer (Cie Pieds Perchés)

Hrají: Stéphanie NDuhirahe, Morgane Widmer + Michaela Stará, Cécile Da Costa

Pohybová spoluprace: Filip Zahradnický, Michaela Stará, Cécile Da Costa, Daniel Kvašňovšký, Jana Ryšlavá, Lucie NDuhirahe, Marina Mezzogiorno, Brown, Lili Parson, Chloé Démétriadès, Phillipe Droz, Elsa Bouchez

Režijní supervize: Lukáš Karásek a střídající se supervizoři

Hudba: Roman Džačár

Video design: Dsu Ranger

Produkce: Hedvika Zýková

Za podpory: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Cirqueon, KD Mlejn, Depo2015, La ville de Nyon, Région de Nyon, Studio PRÁM, EEEEH! La Grenette, Studio Alta, Cooltour, Embassy of the Czech Republic in Bern.

Premiéra: 2.10 a 3.10. 2020, Studio Prám, Praha

► INFORMACE PRO DIVÁKY

Prosíme o dodržování aktuálních hygienických opatření.

VSTUPENKY O(K)NO: https://goout.net/cs/ok-n-o/szetqas/

VSTUPENKY 30 DNÍ: https://goout.net/cs/moving-theatre-30-dni/szotqas/

● V roce 2021 jsou všechny akce v ALTĚ zdarma! ●

V době pandemie jsme neměli možnost se s vámi potkávat osobně a otevřít ALTU široké veřejnosti. Teď, když je to možné, vám proto chceme být ještě blíž. Rozhodli jsme se, že na naše programy v roce 2021 nebudeme vybírat žádné vstupné, aby mohl přijít opravdu každý. Kulturu všem!