Termíny

25.5. 2018 / 20:00

Informace

Představení „Nio Farr“ vzniklo na základě pozvání pana Issa Sadio Diatta, choreografa jednoho z největších senegalských souborů tradičního tance a hudby jménem „Foret Sacre“ do České republiky na tříměsíční zkoušení se souborem africké hudby a tance Moniky Rebcové „Batocu“. Issa Sadio Diatta vytvořil tento projekt spolu s vynikajícím kanadským bubeníkem, zpěvákem a performerem Ephraimem Goldin.

BATOCU je hudební a taneční skupina založená v roce 2000, která se inspiruje rytmy a tancem západní Afriky. Členové skupiny jsou ze Senegalu, Kuby, Dominikánské republiky, Kanady a ČR. Na vystoupení uslyšíte dynamickou hudbu hranou na západoafrické bubny spolu se zpěvem původních melodií v afrických jazycích, uvidíte tanečníky v originálních afrických kostýmech. Atmosféra vás přenese do slunné Afriky. Skupina bubeníků a tanečníků propojí rytmus, zpěv, tanec a barvy v jednu radostnou oslavu.

V závěru představení „Nio Farr“ se uskuteční workshop afrického tance pro návštěvníky.

Účinkující: Issa Sadio Diatta (Senegal), Monika Rebcová (ČR), Linda Fernandez Saez (Kuba), Ephraim Goldin (Kanada), Veronika Kohútová a Zdeněk Pec (ČR), Jasmin Peguero (Dominikánská republika).

Produkce a dramaturgie: Monika Rebcová

Choreografie: Issa Sadio Diatta, Monika Rebcová a Linda Fernandéz Saez

Hudba: Ephraim Goldin a Issa Sadio Diatta, rytmy Západní Afriky

Akce „Nio Farr“ je realizovaná za finanční podpory městské části Praha 7 a za podpory taneční katedry HAMU.