Termíny

26.05.2023 / 19:30

Informace

Performance fell, in turn staví do popředí princip gravitace jako jeden z ústředních elementů butó. Michiyasu Furutani a Lucia Bricc přivádí diváky k sérii experimentů, jakými gravitace intuitivně ovlivňuje naše interakce a pozornost k nejbližšímu prostředí.
Fell, in turn můžeme sledovat jako řetězec souvstažností mezi působením scénických objektů a lidského těla, které svým pohybem odhaluje neoddělitelný vztah mezi přítomnými aktéry.

45 minut / non- verbální

Michiyasu Furutani, narozený v japonské Ósace, je choreograf, tanečník a performer, jehož práce vyrůstá z technik butó. V procesu neustálého výzkumu rozvinul svůj pohybový rejstřík tak, aby zahrnoval improvizaci a různé moderní a klasické taneční techniky formující v sobě nepředvídatelnost, nutnost a intuici. Furutaniho práce je často vytvářena ve spolupráci napříč disciplínami zahrnujícími film, architekturu, výtvarné umění, současnou hudbu a svou práci prezentuje po celém světě. Je přesvědčen, že improvizace je klíčovým faktorem při objevování nových prostorů pro vzájemné sdílení vědomostí. Na Nihon University, College of Art v Tokiu absolvoval bakalářské studium divadla a na jaře 2019 dokončil magisterské studium SODA (Solo/Dance/Authorship) na Hochschulübergreifendes Zentrum für Tanz v Berlíně.

https://7y2.net/

Lucia Bricco (Turin, 1988) is an Italian artist based in Athens (GR) since 2018. 
She studied at the Accademia Albertina in Turin (IT), in the Academia Complutense de Madrid (ES), and in the Academy of Fine Arts in Rome (IT). She got her master’s degree in 2015 with the degree thesis In Between, investigation on the vision. Study of the possibilities of living an exchange. 

Her work, mainly but not necessarily, in the form of performance and drawing, is focused on space, approached in both private and collective way. She’s interested in the fragmentation, coexistence and changeability of elements embedded in human existence.

https://www.luciabricco.com

Představení je součástí cyklu Butó v současné performance organizovaného ve spolupráci Venuše ve Švehlovce a Studia ALTA


VSTUPENKY


Další akce se odehrají ve Venuši ve Švehlovce:
(Slavíkova 1499, 130 00 Praha 3-Žižkov)

3. 6. Daniel Somerville ~ 20:00-21:30 (performance) // Venuše ve Švehlovce

4. 6. Daniel Somerville ~ 14:00-18:30 (masterclass) // Venuše ve Švehlovce

5. 6. Daniel Somerville ~ 14:00-19:00 (masterclass) // Venuše ve Švehlovce

23.6. Yuka Negoro ~ 19:30-21:00 (performance) // Venuše ve Švehlovce

24.6. Yuka Negoro ~ 14:00-18:00 (masterclass) // Venuše ve Švehlovce

25.6. Yuka Negoro ~ 14:00-18:00 (masterclass) // Venuše ve Švehlovce

Více již brzy na http://www.venuse-ve-svehlovce.cz