Termíny

8.6. 2019 / 19:30

Informace

„Vážení laureáti, chci vám ukázat svůj dětský pokoj v našem domově důchodců. Mé jméno je Odysseus. Anebo čekám na Odyssea, nejsem si jistý. Toto je dnes odevzdávání posledních Nobelových cen. Uskuteční se takto neformálně. Vážení laureáti, představil jsem si, že jsem opravdu starý muž a Zlatý běžec ve mně stále běží. Mně síly dochází, jemu ne. Možná jsem člověk, který nikdy neexistoval, ale on určitě ano. Důležité je asi dodat, že nevím, kdo tento Zlatý běžec ve skutečnosti je. No myslím, vážení laureáti, že ve mně způsobuje život.”

MED A PRACH je umělecké seskupení pohybující se na hranicích uměleckých forem a žánrů. Pod jeho střechou se tvoří díla na pomezí divadelních představení, koncertů a instalací. Tato tvorba je prezentovaná v divadlech, ale i v galeriích anebo na koncertních pódiích. Základním východiskem je komplementární umění, tedy umělecký jazyk vycházející ze symbiózy vyjadřovacích prostředků. Performeři jsou hudebníky, výtvarníky, herci i tanečníky. Cílem je hledat nové způsoby uměleckého vyjadřování formou živého pohybu mezi rozmanitými uměleckými komunitami a prostředky. Důležitou součástí tvorby seskupení MED A PRACH je přesah nejen v rámci uměleckých prostředků, ale v rámci jednotlivých děl, a zkoumání vzájemných souvislostí umění, biologie, psychologie, filozofie, historie, fyziky, genetiky atd. Komplementarita se tedy v této tvorbě uskutečňuje stejně v rovině formy i obsahu.

premiéra 3.6. 2019, Žilina /Slovensko/

Libreto, vizuální a zvukový koncept, režie: Andrej Kalinka
Dramaturgie, asistent režie: Milan Kozánek
Performeři a spolutvůrci: Julianna Bloodgood, Rafał Habel-Bloodgood, Alexandra Kazazou, Ján Morávek, Antonis Myriagos
Hudba: Andrej Kalinka, Julianna Bloodgood, Rafał Habel-Bloodgood, Ján Morávek
Hlasové vedení: Julianna Bloodgood
Kostýmy: Markéta Plachá
Světelný dizajn: Michal Freriks
Výroba objektů: Jozef Kurinec
Produkční spolupráce: Mana, s.r.o. – Jana Suraová, Monika Kováčová a Anna Luňáková
Speciální poděkování: Efi Birba, Divadlo na cucky, Stanica Žilina-Záriečie, Karol Jarek, Noro Knap

Hlavní partner projektu: Fond na podporu umenia.
S finanční podporou Bratislavského samosprávného kraje a Mezinárodního visegrádského fondu.
Scénické dílo “nezajímavý křik“ se uvádí v rámci Pražského Quadriennale 2019 za organizačního přispění Divadelního ústavu Bratislava /Slovensko/.

»»» VSTUPENKY «««

Foto: Noro Knap