Informace

● PROGRAM VE STUDIU ALTA ●

► 26.4. 19:30 / Po pás #08 / Máme otevřeno ◄
Osmý díl oblíbené série improvizačních večerů opět propojí světy hudebníků, tanečníků, herců či vizuálních umělců. Na jevišti se spolu potkají umělci, kteří spolu déle než rok nespolupracovali a komponují v daný večer improvizované představení. Připravte se na dobrodružství improvizace, jedinečnost a neopakovatelnost sledovaného, spontánnost a překvapení. Divák i performer jsou na tom podobně, ani jeden neví, co se bude dít, ale jsou v tom až Po pás.

► 27.4. 19:00 / Marek Šindelka: Únava materiálu ◄
Autorské čtení držitele Ceny Jiřího Ortena a dvou cen Magnesia Litera za prózu. Hrdinou románu je dospívající chlapec, který vidí svět jako nekonečný koloběh výroby, ve kterém člověk a lidství nemá místo: produkce automobilů, produkce masa v jatečních továrnách, strojová produkce zábavy a informací, instantní vytváření obrazu světa, produkce strachu. Román přímo vychází ze současné uprchlické „krize“, zachycuje ale univerzální situaci odcizení, ztráty domova, vykořenění.

► 27.4. 20:00 / Vernisáž Living Realities II. s etnocateringem ◄
Lidé, kteří museli opustit své domovy a nyní žijí ve Vídni, se zapojili do společného procesu tvorby a reflexe s cílem prozkoumat a vizualizovat různé pohledy na migraci. Metody participativní fotografie, jakou je např. „fotohlas“, dává prostor různým příběhům a hlasům a odhaluje nové vrstvy významů na vystavených fotografiích. Projekt vybízí návštěvníky, aby nejen pozorovali umělecká díla, ale aby uvažovali o svém vlastním vztahu k tématům uprchlictví, války a snahy najít svobodu.

► 27.4. 20:30 / Koncert Tomas J Holy
Tomáš J Holý, je český kytarista, silně inspirován mistry perkusivní akustické kytary, takovými jako Andy McKee nebo Michael Hedges, a také milovník post-rockových kytarových ploch. Hudební ochutnávka ZDE.