Termíny

26.4. 2019 / 19:30

Informace

Dobrodružství improvizace, jedinečnost a neopakovatelnost sledovaného, spontánnost a překvapení. Divák i performer jsou na tom podobně, ani jeden neví, co se bude dít, ale jsou v tom až Po pás.

Na jevišti se spolu potkají umělci z různých oborů, kteří spolu déle než rok nespolupracovali a komponují v daný večer improvizované představení.

Každý večer má dvě až tři části o délce 20 až 30 minut. Kombinaci hráčů vybírá publikum losem těsně před začátkem představení. Diváci nejen že rozhodují, kdo s kým bude performovat, ale stávají se součástí celého konceptu tím, že přinášejí nápady na konkrétní úkoly pro umělce.

Tentokrát v tom budou až po pás Lenka Kniha Bartůňková, Lea Švejdová, Tomáš Vtípil, Martin Doucha, Václav Kalivoda, Janek Rous.

Lea Švejdová patří mezi první absolventy konzervatoře Duncan Centre (1997). Poté studovala bruselskou taneční akademii P.A.R.T.S. Tři roky působila v mezinárodní taneční skupině Déja Donné (L.Flory a S.Sandroni). V roce 2003 se vrátila do Česka a začala spolupracovat na projektech jiných tvůrců: N. Sopková, S. Ambert, Krepsko, A. Miltnerová, L. Tretiagová, Divadlo Bratří Formanů a další. Stala se zakládající členkou taneční skupiny NANOHACH , kde působila jako tanečnice a choreografka. Během 14 let její existence účinkovala ve 25 projektech. Lea získala v roce 2006 Cenu Sazky za interpretaci a její choreografie Hechizada de Luxe byla oceněna The best Contemporary Award /Rusko 2011/ a byla nominována na Cenu Sazky 2008 za objev v tanci. V současné době vyučuje na taneční konzervatoři Duncan Centre, tančí příležitostně a většinu svých sil využívá k organizaci rodinného managementu…

Václav Kalivoda je pozounista, muzikant, idea-maker, vynálezce a muž roku 2016. Václav stále silně věří, že je možné uměním něčeho dosáhnout, neví ovšem čeho všeho. Performance a všední život se mu prolínají a mnohdy uvažuje, zda to, co je obyčejné, není výjimečné a naopak. Chtěl by, aby jeho přístup k umění byl intelektuální, ale při své prostoduchosti a spontánnosti se může se zamýšleným přístupem rozloučit. Přes mnohé přihlášky v minulosti, v rámci seriálu Po Pás vystoupí poprvé.