Informace

Prozatimní univerzita pro praktikování

It’s All About Education… Again [Jde o vzdělání… znova] je druhým pokračováním prozatimní univerzity post-uměleckých praxí v pražském Studiu ALTA. Akce navazuje na první iteraci, která se konala v červnu 2021, při které strávilo více jak 25 umělců*umělkyň spolu s účastníky intenzivní víkend prací na budoucnostech, které bychom si přáli.

Tento rok se budeme setkávat znovu, tentokrát po dobu tří týdnů, abychom se pokusili mobilizovat a poodhalit něco z možností společného vytváření vědomostí. Znovu se budeme sami sebe a jeden druhého ptát: Pokud nás má vzdělání připravit na život, na jaký život se chceme připravovat a jaký svět chceme utvářet? Místní a zahraniční umělci*umělkyně, kreativci*kreativkyně a myslitelé*myslitelky znovu připraví pro návštěvníky workshopy, přednášky, lekce sebeobrany, tance, semináře, společné večeře, diskuze zahrnující různé formy života, autonomní ekonomie, výměny, koncerty, spánek, brainstorming i společné vysnívání, čtenářské skupiny a další. Tato setkání budou všem návštěvníkům otevřená zdarma každý druhý den v týdnu a o víkendech.

Program každého ze tří týdnů se bude soustředit na jedno klíčové heslo spojené s budováním nových světů: Zdraví, Hegemonie a Peklo. S jejich pomocí se budeme propracovávat od nahlížení na náš individuální blahobyt jako na něco propojeného a závislého na pohodě druhých, přes osnování plánů jak bojovat proti systémům, které nás utlačují, až po praxe, které nám pomáhají obývat naše současné peklíčko tak, aby se se z něho mohl stát životodárný svět. 

Pokud nás má vzdělání připravit na život, na jaký život se chceme připravovat?

 

FB event


► INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Účast na akci je zdarma.

Bezbariérový přístup do prostorů přízemí. Bezbariérové toalety na pozemku. Po předchozím informování možnost zajistit doprovod a asistenci dobrovolníků, kteří vyprovodí do místnosti (případně vynesou vozík). Pro uživatele elektrického vozíku je bohužel přístupné pouze přízemí a zahrada. Na místě bude po celou dobu akce produkce Studia ALTA, která má základní dobrovolnický trénink a bude pomáhat s přístupností. S předstihem rádi přesuneme jakoukoli lekci do prostor, které pro vás budou snadněji přístupné. Pro zrakově znevýhodněné s vodícím psem (a samozřejmě i bez) také možnost asistenci. Přednášející rádi poskytnout popis používaných vizuálních podkladů. Na akci bude přístupný jeden tichý, nízko-podnětový pokoj a rovněž bude přístupný dětský koutek s dozorem.

Each one teach one