Termíny

20.02.2022 / 14:00

Informace

Work in progress umělecké rezidence v ALTĚ vybrané v rámci „Domu soustředění„.

Koncept, režie: Ioana Popovici
Tvůrce a performer: Anna Línová

Ioana Popovici

„Můj styl může být popsán jako hybridní produkt inspirovaný věcmi, které jsou často ve vzájemném rozporu a generují – v rámci samotného představení – stav neklidu, nejistoty a možného nebezpečí. Zajímají mě nepředvídatelné, chaotické a nelineární struktury, jelikož věřím, že nejzajímavější věci se dějí na hranici chaosu a stresu.“

Ioanin návrh na rezidenci se odvíjí kolem konceptu vnitřních démonů a zaměří se na zkoumání čehokoliv, co bylo zanecháno, opuštěno, odmítnuto, zanedbáno, vyloučeno, čemu se vysmívalo, co budí strach, čím se už nezabývá. Téma je otevřeným prostorem pro záležitosti od těch nejvíce zřejmých a hmatatelných, až po ty nejskrytější, nejednoznačné, nepochopitelné, kterým se vyhýbáme a které vyvolávají neklid.

Ioana se během rezidence zabývala několika konstrukcemi týkajícími se mysli, jako je nuda, monotónnost, povýšenost, vzdávání se, popírání, prokrastinace, a namísto jejich prezentace v negativním a beznadějném duchu je zamýšlí zinscenovat z pohledu pozorovatele a zacházet s nimi jako s prchavými stavy mysli.

Účel projektu je jiný než terapeutický, a jeho cílem není udobřit vnitřní a vnější konflikty. Jde opravdu spíše o pozvánku k rozpoznání, pozorování a přistoupení k nevyřešeným, zapomenutým nebo odmítnutým oblastem sebe sama, a tím ke zkoumání a ponoření se do neznámých vrstev nepohodlí, obav a vyjádření.

www.ioanamonapopovici.com

 

► INFORMACE PRO DIVÁKY

VSTUP JE ZDARMA

Akci můžete podpořit dobrovolným příspěvkem. Děkujeme!

Prosíme o dodržování aktuálních hygienických opatření.