Termíny

17.02.2023 / 19:00 - 21:00
18.02.2023 / 19:00 - 21:00

Informace

V roce 2023 vstupuje Studio ALTA do nové lokality, do nového sousedství Palmovky a Libně. S přesunem svých aktivit přesouváme i naši pozornost, od esence k povrchům. Mapujeme vlastní situovanost, jak a na koho působíme, a hledáme cesty k novým spojenectvím.

První představení letošního roku tak vytváříme ve spolupráci s galerií a artspacem SVĚTOVA 1. Skrze minicyklus událostí HOW WE ARE („Jak se máme“) sledujeme, co se děje na povrchu právě prožívané reality. Zajímá nás, kde se nacházíme, jak se nám daří, v jakých vztazích a přátelstvích působíme, s jakými emocemi přicházíme do sdíleného prostoru událostí, jaké jsou naše potřeby tady a teď… hledáme blízkost mezi uměním a širším prožíváním každodennosti na rozbouřených vlnách probíhajících krizí a změn.


Každý z večerů otevře „reality check-in“,.Formát setkání a povídání s příchozími a přizvanými hostkami a hosty následovaný tanečním představením.

ponořujeme se do povrchů…
… necháváme bublat naše prožitky

17/2 – 19:00-21:00

How we are – reality check-in s Sára Arnstein & Ewan McLaren
Kateřina Szymanski (Collective Waves) & Fertilizer: Under the Surface

18/2 – 19:00-21:00

How we are – reality check-in s Kateř Tureček & Zai Xiu
Evgenia Chetvertkova [de]: Surface

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

KATEŘINA SZYMANSKI (COLLECTIVE WAVES) & FERTILIZER: UNDER THE SURFACE
Mezi námi a procesem není hierarchie, jsou jen podmínky ve kterých se nacházíme. Biotop. Post-těžební syndrom dočasných potěšení a iluzorního pocitu spokojenosti neumožňuje být spolu. UTS je hybridní projekt, který experimentuje se způsoby spolupráce. JAK být, raději než CO být. Událost, která začíná před tím, než přijdeš a končí dlouho potom, co odejdeš.

 

EVGENIA CHETVERTKOVA [de]: SURFACE
přemýšlí o vlastním těle jako krajině pohybů, textur, zvuků… Nebo jako o minovém poli významů, kde i nejmenší změna může vyvolat řetězec myšlenek a emocí. Surface staví do popředí vztah mezi tělem performerky a pohledy publika a ptá se po jejich dynamice, rozvrstvení moci a možnostech vzájemného působení.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

SVĚTOVA 1
je neziskový umělecký prostor a platforma zaměřující se na současná, queer a sociální témata. Jde o holistickou entitu vedenou umělci a umělkyněmi, která prostřednictvím výstav a veřejných programů reaguje na aktuální dění ve Světě. Není důležité jen to, co prezentuje, ale také jak. Formy a proces jsou klíčovou součásÍ výsledku. Jejím cílem je naplno se vyjádřit, dosáhnout celkové udržitelnosti, praktikovat radikální inkluzivitu a nabídnout útočiště těm, kteří ho potřebují. Usiluje o to být institucí. Zdravou – ne jako ty, které jste znali dřív.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

POZNÁMKA K PŘÍSTUPNOSTI

Úvodní diskuze budou vedeny v češtině s možností simultánního překladu do angličtiny. Představení Under the Surface používá místy hlasitou hudbu, je z velké části non-verbální a má několik textových částí v češtině. Představení Surface je převážně nonverbální, výjimku tvoří pár pasáží, které jsou v angličtině.

Galerie není přístupná bezbariérově, pro asistenci ke vstupu či v případě jiných dotazů pište na petr@altart.cz


► INFORMACE PRO DIVÁKY

Pay what you can

V roce 2021 byly všechny akce ve Studio ALTA přístupné zdarma. Pro rok 2022 zavádíme systém Pay what you can, který vám umožní zvolit si takovou výši vstupného, jaká je ve vašich finančních možnostech.

Každé představení má nyní určenou doporučenou částku. Umožní vám nižší vstup přístup do ALTY? Super! Můžete zaplatit víc? Umožníte tak ostatním zaplatit méně. Nechceme soudit ani stigmatizovat, chceme akcentovat vzájemnou solidaritu a dostupnost kultury

Systém je inspirován bruselskými KAAI Theater, Ateliérem 210 a londýnským Battersea Arts Centre.

VSTUPENKY 17. 2.

VSTUPENKY 18. 2.

Doporučená cena vstupného na jeden den je 200 Kč. Pokud se chystáte přijít na oba dva dny, doporučená cena je 150 Kč. Finální částka je však na vás. Pay what you can.