Termíny

12.07.2022 /
13.07.2022 /
14.07.2022 /

Informace

14. ročník mezinárodního festivalu Nultý bod opět ve Studiu ALTA! Čekají nás čtyři dny plné objevné a svěží zahraniční i české tvorby – od tanečního divadla, přes divadlo vizuální po performance. Letošní ročník festivalu pracuje s tématem lidské identity a její mnohovrstevnatosti.


PROGRAM

12. 7.

18:00 – 19:30

DŮM VÝZKUMU

DŮM VÝZKUMU si můžeme představit jako laboratoř či studovnu. Dveře domu výzkumu se otevírají čtyřem umělkyním přicházejícím z rozdílných kontextů, aby v jeho místnostech mohly nerušeně pracovat a zároveň sdílet své otázky a myšlenky mezi sebou navzájem. Individuální zájmy se tak proplétají v kolektivních momentech, kde mají možnost nalézt vzájemnou oporu i usměrnění.

REZERVACE

20:00

RASSPIELRAUM A KATEŘINA SZYMANSKI: UNDER THE SURFACE

Projekt Under The Surface/ras Spielraum&Collective Waves reflektuje problematiku povrchové těžby a k ní přidružená témata. Zaměřuje se především na současný stav post-těžební krajiny – přírodní i společenské, na kapitalistické vzorce chování jednotlivců i společenství, bez jejichž proměny pozitivního obratu, v oblasti životního prostředí, nedosáhneme. Vědeckých důkazů, jako důvod pro podstatnou a nutnou změnu, je v současné době dostatek. V tomto ohledu již není třeba nic dokazovat. Na časové ose nám to tak moc nevychází. Se ztrátou víry ve změnu v ten správný čas můžeme(?) ještě snít a přát si navzdory skutečnostem.

REZERVACE


13. 7.

18:00

HELLE BACH & TOMÁŠ JANYPKA: LONESOME COWBOY

Lonesome COWBOY zkoumá mužské ikony a hrdiny v čase Me Too. Jak se mají? Žijí v nejlepší době a nebo jako Lucky Luke sami projíždějí divočinou, nepochopení a izolovaní?

REZERVACE

19:00 a 21:00

ALŽBĚTA TICHÁ: STAV

Každý z nás se bez ustání mění…

Novocirkusové sólové představení „STAV“ je paralelou ženy, jdoucí po své životní cestě. Čas běží a s ním se i ona         v každém okamžiku mění. Kdo byla na začátku a kým je teď? Co bude následovat?

20:00

MORITZ OSTRUSCHNJAK: TANZANWEISUNGEN (IT WON’T BE LIKE THIS FOREVER)

It won´t be like this forever – je nápis, s kterým choreograf Moritz Ostruschnjak obchází jeviště, zatímco tanečník Daniel Conant interpetuje lidový tanec.

REZERVACE


14. 7.

18:00

HOLEKTIV: MASS

Představení MASS se soustředí na ohledání tématu sebevědomí a sebeurčení. Zkoumá způsoby a prostředky, kterými si pomáháme vytvořit naši vlastní realitu a sebe sama v kontextu současné společnosti. Co považujeme za důležité a určující pro naše existování a fungování ve společnosti?

REZERVACE

19:00 – 23:00

ANTIMOTHER: OC/DC KABARET VOL.2

Antimother je producentská platforma a mikro label, který se snaží podporovat hraniční fenomény
současné hudby a zvukového designu. Tentokrát již podruhé se svým OC/DC Cabaretem zakončí
divadelní festival Nultý Bod v karlínském studiu Alta ve čtvrtek 14.7.2022
https://antimother.bandcamp.com/

Více informací na www.nultybod.cz