Termíny

16.07.2024 / 16:30 a 18:30
17.07.2024 / 16:30 a 18:30

Informace

site-specific projekt o paměti prostoru

Posadíte se na židli, která je podivně teplá. Před chvílí se z ní někdo zvedl. Pociťujete teplo těla, které již odešlo a nezbývá nic než záhada, dokud se po ní nezačnete pídit.

Prostory, které obýváme, v sobě nesou vzpomínky těch, kdo je svými životy utvářeli. Jak nás ovlivnili ti, kteří vytvořili místa, v nichž žijeme? Jak my formujeme další tím, co v nich zanecháváme?

Stopy lidské přítomnosti jsou meditativním setkáním. Zveme návštěvníky, aby s námi odhalovali střípky minulosti i přítomnosti — příběh o paměti prostoru. Vydejte se s námi na místo kdysi opuštěné. Jeho zdi stále stojí. Dotkněte se jich. Slyšte je dýchat. Nechte se jimi svést.

~

Koncept, režie, scénografie: Debora St.

Účinkují: Marie Anna Václavek Krušinová, Mara Ingea, Debora Štysová

Hra na cello: Kristýna Větévka

Textová dramaturgie: Magdalena Malinová 

Prostorová dramaturgie: Mara Ingea

Hudba: Huyen Vi Tran

Produkce: Debora Štysová, Trikular z.s. a Studio ALTA

Produkční spolupráce: Helena Jonášová, Magdalena Malinová a Ondřej Sosna

Kostýmní spolupráce a vizuál : Darja Lukjanenko

~

Traces of Human Presence jsou performance, instalace, intimní setkání a nakonec koncert. Nabízí příležitost objevit prostory Velkého Mlýna, jeho knihovnu a tajemné sklepení bývalého libeňského pivovaru. Diváci budou po budově volně chodit a objevovat zákoutí připravené instalace. V první části Vás prosíme o použití Vašeho chytrého telefonu, mějte ho tedy pokud možno při sobě. 

Místo setkání je před budovou Velkého Mlýna. 

Trvání: 80 min

Projekt podpořili: Státní fond kultury ČR, Městská část Praha 8, Studio Alta, REZI.DANCE Komařice, Moving Station v Plzni

foto: Darja Lukjanenko