Termíny

17.11. 2018 / 21:00 - 1:00

Informace

21:00 / Prohlídka prostor – netradičně s hlavním technikem, bezpečákem a technickým produkčním

Zažijte ALTU jinak – z pohledu technické části týmu. Tři chlapi a jedna hodina plná divadelních technologií.

22:00 / Kino v Obýváku: Sedmikrásky (Věra Chytilová, ČSR, 1966)

Kudy chodí, tudy provokují. Slavný film režisérky Věry Chytilové o dvou Mariích a o bludném kruhu pseudohodnot a pseudovztahů.
Dvě mladé ženy, Marie I a Marie II, se rozhodnou být zkažené, protože svět kolem nich je také takový. A tak začnou hledat jakoukoliv legraci. Spolu zamotají hlavu několika postarším pánům, které pak nechají zaplatit velkou útratu a nakonec je posadí do vlaku. Okradou toaletářku, zahrávají si se zamilovaným mladíkem… Ale to všechno jim nestačí, protože chtějí být ještě zkaženější. A také si uvědomují, že si jich lidé okolo nevšímají. Jednoho dne se dostanou do luxusního hotelu, kde je v sále připravena opulentní hostina. To je teprve ta pravá příležitost se vyřádit…
Provokativní moralistní groteska Sedmikrásky byla druhým celovečerním filmem Věry Chytilové (po realistickém dvojportrétu O něčem jiném). Film překvapil publikum, kritiku i oficiální kruhy svou silnou stylizací, která ho odlišovala od všech filmů tehdejší produkce. S podobně radikálním pojetím filmové estetiky přišla autorka i ve svém následujícím díle Ovoce stromů rajských jíme (1969). Pak následoval distanc až do roku 1976, kdy se autorce podařilo natočit hořkou komedii Hra o jablko.

Česky s anglickými titulky.

23:30 / Eau de Vie

Eau de Vie je momentální koncert. Tanec, kde není nejdůležitější to, co je vidět, ale to, co je slyšet. Zvukový rituál. Ale i zvuk je přece jen médium, ne cíl. Přítomnost, bdělost! Buďte nějaký čas s námi! Nezastíráme, je to čirý risk investment.

V průběhu let 2017-2018 tvůrci pracovali na praktickém výzkumu metod umožňujících funkční propojení pohybu, hudby, performance art, light a sound designu. Vodítkem byly jednak jejich zkušenosti z oblasti devised theatre a volné improvizace, jednak nově získané a průběžně definované poznatky o ritualizovaném chování, svobodě volby a různých podobách přítomného okamžiku. Po několika desítkách provedení v kontextu (více či méně) tanečního divadla se rozhodli pro radikální kontextuální řez: Eau de Vie chtějí pojímat jako koncertní, zvukové představení, ovšem aniž by opustili principy, ke kterým během předchozí práce došli.

Hrají: Tomáš Vtípil, Lucia Kašiarová, Peter Šavel

V průběhu dne můžou diváci navštívit program festivalu KUK pro děti od 10 měsíců do 3 let (akce jsou placené).