Termíny

26.10. 2018 / 19:30

Informace

Jmenujeme se Csaba Molnár a Márcio Kerber Canabarro a v polovině února 2015 jsme se rozhodli společně pracovat a tvořit. Zkombinovali jsme naše zájmy o performanci a vizuální kulturu a zkoncipovali, ušili, vymodelovali, vyzkoumali, napsali, zchoreografovali, zahráli a zafinancovali – Tropical Escape: samizdatový výbuch kreativity a analýzu sprostých snů, v níž se s použitím osobních a historických narážek propojuje exotika i dřina, která je potřebná pro dosažení rozkoše a fantazie.

Prvotním impulzem byla pouhá touha zkoumat materiály. Neobtěžovali jsme se podáváním žádostí o dotace – protože naším cílem bylo pouze trávit spolu volný čas na zkušebně (o tomto stále diskutujeme a někdy se nám to zdá jako odvážené a rebelské rozhodnutí – osvobodit se od předem stanovených smluv, které ustanovují, co má vzniknout z ničeho; to někdy zní jako sebevražda).

Díky tomuto společnému času a s pomocí našich nadšených přátel jsme vytvořili šedesátiminutový kus – potřeštěný sled mnoha různých metod a myšlenek, které čekají na prozkoumání. Unikání jako alternativa k odporu; uteč, aby ses nemusel vzdát; únik jako odmítání (a možnost přežití) dominantního normativního pořádku.

Inscenace je prvním společným projektem Csaby Molnára a Márcia Kerber Canabarra. V roce 2016 inscenace získala maďarskou Labanovu cenu za choreografii.

Délka: 60min
Tvůrci: Csaba Molnár, Marcio Kerber Canabarro
TRAILER
Podpořili: Artus Stúdió, SÍN Kulturális Központ, Új Előadóművészeti Alapítvány
Foto: Tom O’Doherty