Termíny

25.06.2024 / 19:00-21:15
26.06.2024 / 19:00-21:15

Informace

Večer nových děl projektu profesionálního rozvoje Butoh v současné performance: Kompozice. 

V rámci tohoto večera se společně vydáme na cestu plnou butó ze Studia ALTA do divadla Venuše ve Švehlovce. Hostující zahraniční umělci Yuka Negoro (JP/UK) a Daniel Somerville (UK) se společně s devíti místními umělci podělí o výsledky desetidenního intenzivního procesu na téma profesního rozvoje věnovaného zkoumání butó jako strategie tvorby představení a kompozice. Během tohoto večera, kdy se budeme věnovat spolupráci a zkoumání, můžete očekávat mimojiné formální inovace, estetickou rozmanitost a též dostatek času na reflexi a výměnu.

~

Představení začíná ve Studiu ALTA. Poté se společně s diváky přesuneme do divadla Venuše ve Švehlovce. Na přesun bude potřeba platná jízdenka na MHD, která není zahrnuta v ceně vstupenky. 

~

Projekt Butoh v současné performance: Kompozice je financován z programu NPO č. 0315/2023, Rozvoj kompetencí: Projekty mezinárodní umělecké a odborné spolupráce v České republice II.

Kurátoři: Becka McFadden (Venuše ve Švehlovce), Petr Dlouhý (Studio ALTA).

Participující umělci: Carolina Arandia, Kristýna Boháčová, Nhung Dang, Tereza Juráková, Markéta Kultová, Minnie Milk, Michael Nagy, Michaela Ondrašinová, Orkun Türkmen

 

VSTUPENKY