Termíny

02.07.2020 / 19:30
03.07.2020 / 19:30

Informace

První společný projekt mladé autorské dvojice Felix Baumann (DE) a Sean Henderson (US/CH) kombinuje tanec, fyzické a vizuální divadlo. Je inspirovaný filmem The Way Things Go (1987), švýcarského uměleckého dua Peter Fischli a David Weiss, který dokumentuje dlouhý kauzální řetězec sestavený z každodenních předmětů. Inscenace „HOW THINGS GO“ je pohybovým výzkumem předmětů a materiálů, jejich fyzičnosti a funkce, jejich hybnosti a vlivu, který mají na pohybující se lidské tělo.

V „HOW THINGS GO“ se performeři – muži – snaží postavit něco, co považují ve svém životě za pozoruhodné. Jejich setkání s různými objekty způsobuje řetěz reakcí, kdy selhává jejich plán a veškerá plánovaná architektura jak objektů, tak i pohybové struktury. Ale nevzdávají se, drží si smysl pro humor a stále se tvrdohlavě valí, tak jistě jako je jisté, že kámen padající do vody spadne na dno.

„Děkujeme mimo jiné za inspiraci: vynálezci her jako „Domino, Mikado a Jenga“, tvůrci komických postav a seriálů jako „Pat A Mat” a také dlouhé tradice tichých filmů a jejich zakladatelů jako „Chaplin, Keaton a další“.“

 

Koncept, režie, choreografie, interpretace: Felix Baumann (DE), Sean Henderson (US/CH)

Scéna a vizuální design: Felix Baumann (DE), Sean Henderson (US/CH)

Hudba: Jakub Štourač (CZ)

Outside eye: Marie Gourdain (FR/CZ)  

Light design: Jiří Šmirk (CZ)

Produkce: Felix Baumann (DE), Nikola Krizkova (CZ)

Koprodukce: Švestkový Dvůr (CZ)

 

„Za spolupráci děkujeme dále těmto institucím: Švestkový Dvůr (CZ) a Studio ALTA (CZ).“

Inscenace vznikla za finanční podpory Švestkového Dvora – Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kultury České republiky a Jihočeský kraj.

 

VSTUPENKY

 

TRAILER