Termíny

13.03.2022 / 19:30

Informace

I když se zdá, že ALTA spí zimním spánkem, uvnitř už rozkvétá tanec. Úvodní představení umělců, kteří budou následně v ALTĚ pracovat po dobu dvou týdny na rezidenci. Výstup z rezidence proběhne ve středu 23.3. a zapojit se můžete i do jejich ranních warm upů pro veřejnost.

NO ON je organický tvůrčí proces. Je to performativní koncert, tanec bez choreografie, hudba bez not. Existuje v určeném prostoru a daném čase, nesobecky nabízí spektrum obrazů, tónů, pohybů, světelných toků, emocí, inspirací.
V místnosti jste přítomni vy a věci různých tvarů, funkcí. A Barbora s Jurajem, ti jsou řidiči, kteří všechno propojují.
Diváci přicházejí, vybírají si místo, usazují se a objekty rezonují na základě jejich pohybů i pocitů. Vše v prostoru obtéká hudba a pohyb. Tekutost může být pouhým okem nepovšimnuta, ale může v nás i explodovat. Role řidičů je, aby přes ně všechno prošlo, zarezonovalo. Pokud cítí potenciál ve vzniklé rezonanci, usměrní ji či transformují, ponoří se do své fantazie, a tím vytvářejí v prostoru hutnou hmotu. Tato hmota ve skutečnosti vzniká na základě společného bytí v místnosti.

Česká premiéra NO ON v ojedinělém uvedení s přizvanými vokálními hosty Lucií Kašiarovou a Petrem Šavelem. Barbora své hosty pozvala na znak symbolického díku za umělecké mentorství. Zároveň představení uvádíme u příležitosti zahájení první umělecké rezidence mimoOs ve Studiu Alta nově připravovaného díla TETSU.

Po performativním koncertu bude následovat neformální diskuse s tvůrci a rezidenty TETSU.


Účinkují: Barbora Janáková, Juraj Čech
Koncept: Barbora Janáková
Dramaturgie: Katarína K. Cvečková
Vizuál: Laura Štorcelová
Umělecký mentoring: Peter Šavel
Hudební mentoring: Marián Zavarský

Doporučený věk 15+


Z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umění.

Partnerem projektu jsou Bratislavský samosprávný kraj, mimoOs o.z.

Rezidence Stanice Žilina Záriečí.


► INFORMACE PRO DIVÁKY

Pay what you can

V roce 2021 byly všechny akce ve Studio ALTA přístupné zdarma. Pro rok 2022 zavádíme systém Pay what you can, který vám umožní zvolit si takovou výši vstupného, jaká je ve vašich finančních možnostech.

Každé představení má nyní určenou doporučenou částku. Umožní vám nižší vstup přístup do ALTY? Super! Můžete zaplatit víc? Umožníte tak ostatním zaplatit méně. Nechceme soudit ani stigmatizovat, chceme akcentovat vzájemnou solidaritu a dostupnost kultury

Systém je inspirován bruselskými KAAI Theater, Ateliérem 210 a londýnským Battersea Arts Centre.

VSTUPENKY

Prosíme o dodržování aktuálních hygienických opatření.