Termíny

15.10.2023 / 19:30

Informace

In Search of the Lost Body je performance s esencí labyrintu o životě, smrti, cyklech a nových začátcích.  Kolektivní dílo, pod nímž jsou podepsáni umělci Alexandra Bălășoiu, Cristina Lilienfeld, Cosmin Manolescu a Valentina De Piante, vzniklo na podzim roku 2021. Jde o jedinečný, intimní a emotivní zážitek vyprávějící o tělech, jež jsme ztratili a (znovu)nalezli v době pandemie a po ní.

Performance byla dosud v různých verzích uvedena v prostoru AREAL, Národním německém divadle v Temešváru a nedávno (v červenci 2023) ve veřejné zahradě festivalu Danza Urbana, který pořádá taneční soubor AREAREA z italského Udine. V Praze bude uvedeno v premiéře v rámci výměnného rezidenčního programu Studio ALTA & AREAL.

Umělecký projekt In Search of the Lost Body se vydává na katarzní cestu vycházející z archivu – a to z archivu těla a změn tělesnosti a emocí, které jsme nashromáždili během vlastního performerského života. Na začátku se navzájem seznámili s našimi praktikami, improvizovali jsme, kladli si otázky, stávali se sochami, hráli si s haiku, tančili při východu slunce, v noci cvičili butó mezi sochami a tančili s mapou ne/viditelných znaků v nás. Navzájem jsme do sebe nechali prosakovat záblesky, které nakonec daly vzniknout mnohovrstevnatému tělu krystalizujícímu v nepropojených strukturách. 

Pandemie umožnila se na chvíli zastavit, a právě to je jeden z konceptů, které chceme přinést: pauza, prostor upřímné reflexe, ve kterém se potlačený potenciál setkává s tím správným prostředím a může naplno rozkvést.

Vytvoříme přítomný okamžik a zveme všechny, aby se k nám připojili na intimní umělecké cestě.

(Alexandra, Cristina, Cosmin a Valentina).

~

kolektivní tvorba AREAL | prostor pro choreografický rozvoj

s/pod vedením: 

Alexandra Bălășoiu, Cristina Lilienfeld, Cosmin Manolescu, Valentina De Piante.

koprodukce: AREAL, Kulturní centrum George Apostu Bacău

Projekt je spolufinancovaný Správou Národního kulturního fondu

Premiéra v Praze se koná za podpory Rumunského kulturního institutu v Praze, součásti AREAL. Výměnný pobytový program se Studiem Alta, kulturním projektem spolufinancovaným Správou Národního kulturního fondu.

~

cca 90 minut / Anglicky

~

~