Termíny

04.06.2023 / 10:00-13:00

Informace

Choreografka a performerka představení „The Laughing Game“ Antoinette Helbingová se v rámci workshopu podělí o poznatky ze své praxe zaměřené na práci se smíchem. Účastníci si mohou rozšířit své vnímání toho, co je smích nebo co by mohl být, a vrhnout se na tělesnou cestu prostřednictvím řady fyzických cvičení. Smích je forma prelingvální komunikace, a proto je hluboce zakořeněn v lidské bytosti – bez ohledu na kulturní nebo sociální zázemí. Po celý život nepřetržitě tvoříme a přetváříme náš individuální smích – a v průběhu času v podstatě akumulujeme sbírku smíchových choreografií – aniž bychom si toho byli nutně vědomi. Náš malý autoportrét smíchu.

Antoinette zkoumá smích jako spojovací fyzickou praxi již 5 let. V rámci této praxe se spustí smích „bez důvodu“, aby se „smání“ dostalo do centra veškeré pozornosti a aby sociální a psychologické aspekty smíchu byly ponechány stranou. Pod vedením Antoinette se účastníci dostanou do stavu čistého a opravdového smíchu. Cvičení a metody, které umělkyně používá ke spuštění smíchu, vychází z Feldenkraisovy metody i z jógy smíchu.

Aby se člověk fyzicky a mentálně připravil, Antoinette představí jednoduchý fyzický trénink a soubor dechových cvičení. Po nácviku smíchu provede účastníky restorativními praktikami týkajícími se jak těla, tak i hlasu.

Workshop je v angličtině.