Termíny

29.01.2020 / 19:30

Informace

Nové taneční představení mnichovské choreografky Anny Konjetzky ukazuje křehká a neefektivní těla a tematizuje naši společenskou interakci s nimi. Představení je v angličtině.

Pět tanečníků soutěží proti sobě jako v nějaké hře. Testují své limity, jdou i přes svalové křeče, bojují se ztrátou rovnováhy, vypadávají z kroku, padají, vzdávají se a začínají znovu. Soubor je inspirován videy na YouTube, která zobrazují klopýtající opilce a vysílené maratonské běžce. Umělci vytrhávají téma z kontextu a analyzují a komentují vlastní fyzický výkon.

Umělci zobrazují okamžiky, kdy lidé ztrácí kontrolu. Ukazují, jak jsou křehcí a zranitelní a jak nejistá je bezpečnost. Tanečníci vymýšlí techniky, které zdůrazňují nestabilitu těla a zároveň zpochybňují reakce diváků. Může být selhání smyslové? Může být křehkost sílou a nedokonalost naším osvobozením?

TRAILER

VSTUPENKY

Choreografie: Anna Konjetzky (www.annakonjetzky.com)
Tanec: Sahra Huby, Quindell Orton, Maxwell McCarthy, Taeyeon Kim, Robin Rohrmann
Hudba: Brendan Dougherty
Video: René Liebert
Světla: Wolfgang Eibert
Dramaturgie: Sarah Israel
Produkce: Rat-und Tat Kulturbüro – Laura Martegani
Premiéra: 20.12. 2018 Kammerspiele Munich https://www.muenchner-kammerspiele.de
Foto: Gabriela Neeb

Produkce Anny Konjetzky v koprodukci s Münchner Kammerspiele a Argekultur Salzburg. Podpořili: Cultural Department of the city of Munich, BLZT (Bavarian National Association for Contemporary Dance) from funds of the Bavarian Stat Ministry for Education and Cultural Affaires, Science and the Arts, Performing Arts Foundation e.V., the Muffathalle Munich, Tanztenden Munich e.v.

Anna Konjetzky

Oceňovaná choreografka Anna Konjetzky působí v Mnichově a od roku 2005 vytváří taneční představení a instalace, díky kterým je považována za “architektku prostoru”. Zabývá se fyzickou reflexí sociopolitických témat a otázek, často zaměřených na vytváření komunit a prostor. Její tvorba byla uvedena na národních i mezinárodních festivalech (Spielart, Dance, Tanzwerkstatt Europa, Sommerszene Salzburg, Tempo Festival Rio de Janeiro, Festival Danse Balsa Marni Bruxelles, Co Festival Lublaň, Strangelove Festival Antwerpen, Festival Souar) a v divadlech po celém světě (Salzburg, Kampala, Nairobi, Istanbul, Gent, Norimberk, Kolín, Karlsruhe, Hamburk, Krakov, Varšava, Praha, Brazílie, Panama, Mexiko, Pákistán). Anna Konjetzky byla také pozvána k choreografické spolupráci pro zavedené taneční skupiny ve státních divadlech Saarbrücken a Braunschweig. Její vlastní produkce jsou od roku 2014 realizovány v koprodukci s Münchner Kammerspiele.

Důležitým aspektem její práce – zejména při práci v zahraničí, je (znovu)vytvoření představení spolu s místními tanečníky a rozvoj workshopových formátů, které odpovídají potřebám místních scén. Anna Konjetzky vyučovala na univerzitách a akademiích umění, jako je Académie des Beaux Arts Brussels, AHK Amsterdam a Hochschule für Musik und Tanz Cologne.

Anna Konjetzky je držitelkou řady ocenění a stipendií, včetně tanečního stipendia Berlínského senátu (2006), stipendia města Mnichov (2011), ceny Berlínské operní soutěže (2009), Lipské ceny Euro Scene Festival (2009) a ceny města Mnichov Förderpreis Tanz (2014). Její taneční instalace Abdrücke byla pozvána na Tanzplattform Deutschland 2012. V současné době má tříletý grant od města Mnichov a od Fonds Darstellende Künste. Její projekt NOMADIC ACADEMY získal podporu od Tanzpakt. Stadt-Land-Bund.

www.annakonjetzky.com