Termíny

24.01.2024 / 19:30 - 21:00
25.01.2024 / 19:30 - 21:00
26.01.2024 / 19:00 - 21:30
27.01.2024 / 14:00 - 17:00

Informace

Led jako jeviště, led jako téma. Na čtyři lednové dny přesouváme Studio ALTA na plochu dočasného kluziště! 

První večer s názvem POVRCHY nechá prolínat pohyby současného tance a krasobruslení a sledovat, jak se navzájem doplňují i ovlivňují. Slyšíte to? Druhý ledový večer zazní GLISSANDO, kolektivní zvuková kompozice, která vznikne, zatímco my budeme bruslit. Třetí den nám bude led tématem. Zaměříme se na současný stav ledovců na ANTARKTIDĚ, na prolínání vědy a umění. Čtyři večery na ledu zakončí sousedská hostina BANQUET, kam může každý přinést kousek své dobroty a sdílet ji s ostatními. 

❅❅❅

🧊ALTA na ledu je o radosti a společně stráveném času.

🧊ALTA na ledu je o experimentování na kluzké ploše umění

🧊ALTA na ledu je o ekologické uvědomělosti 


24. 1. POVRCHY

19:30 SPOLK (Ester Trčková, Žaneta Musilová, Eliška Fišerová & Nina Letenayová), Katja Grohmann (IceLab Leipzig)

Tanec na ledu, krasobruslení bez bruslí. 2 světy, které se spojí. Jak se do sebe prolíná současný tanec a krasobruslení? Jak led a brusle vedou pohyb? Přijďte společně s tanečníky a krasobruslaři hledat přesahy tance a radosti z něj. 

❅❅❅

VSTUP ZDARMA

🧊


25.1. GLISSANDO

19:30 David Somló (Budapešť)

Poslouchej, slyšíš to? To zpívá kluziště. Veřejné bruslení ve formě, jakou jste ještě nezažili, pod vedením maďarského umělce Davida Somló. Společnými bruslemi postupně vytvoříme živou zvukovou kompozici. Jen my, ostří a led.

❅❅❅

VSTUP ZDARMA

🧊

26. 1. ANTARKTIDA

19:00 Michaela Dašková Michal Kindernay: AAIA / NTRCTC /

anotace představení

recenze

trailer

20:00 přednáška Veronika „Gibi“ Podlasová & Martin Lulák

❅❅❅

Veronika „Gibi“ Podlasová

Umělkyně, objevitelka a srdcem horolezkyně, která pronásleduje dnešní kry. Její práce je zaměřená na propojení kultury s přírodou. Snaží se vracet k přirozeným aspektům naší planety, přinášet veřejnosti poznatky ze svých cest a informovat o globálních problémech.

❅❅❅

Martin Lulák

Povídání s Martinem Lulákem, který v současnosti působí jako redaktor vědecké redakce ČT24. Je Ph.D. studentem  paleoekologie na  Masarykovy univerzity, Přírodovědecké fakulty, Polar-Geo-Lab na Geografickém ústavu (v současnosti přerušený) . Věnuje se výzkumu polárních oblastí v kontextu klimatické změny. 

Martin Lulák prováděl výzkum na České arktické stanici na Svalbardu a také byl v r. 2019 členem americké expedice a součástí výzkumné skupiny profesora Johna C. Priscu z Montana State University, která se zabývá dlouhodobým studiem ekologických změn. Na Jihočeské univerzitě PřF přednáší v rámci studijního programu geografie-učitelství dvě přednášky pro bakaláře jako externista.

❅❅❅

Přesouváme se z kluziště dovnitř. Ach, ten pocit, když si po dvou dnech sundáš z nohou brusle! 

Taky tě v hlavě tlačí taková divná otázka? Co v tobě vyvolává veřejné kluziště uprostřed zahřátého města? Ledová plocha pro hru a odpočinek jako tematizace ledu samotného a jeho úbytku tam, kam patří. Citlivá performance a diskuze s ledovými výzkumníky.

❅❅❅

VSTUPENKY

Místo konání: Velký mlýn (U Českých loděnic 40, 180 00 Praha 8-Libeň)

🧊

27. 1. MASOPUSTNÍ BANQUET

Pochodem vchod masopustním průvodem v Libni! Zveme všechny masky a rozpustilce k veselí. V tomhle průvodu můžete být zcela čímkoliv, na co se zrovna cítíte a spolu se sousedy si užívat radostí a divočin, jaké k masopustu patří. Libni, třes se, maškary přicházejí!

Co s sebou: masku, hudební nástroje, něco na zub na společný stůl a vlastní hrnek na nápoje.

Vycházíme ve 13:00 od Cafe DECADA (Vacínova 876/10, Libeň) 

A kam dojdeme? Na BANQUET! Sousedskou slavnost, jak se patří. I v zimě je totiž zapotřebí hostiny. Odpoledne na kluzišti, kam může každý přinést svoji trošku na společný stůl.

Přípdné zapůjčení bruslí a vstup na veřejné kluziště je zpoplatněno správci kluziště.

❅❅❅

VSTUP ZDARMA


INFORMACE PRO DIVÁKY

Vstup na všechny akce je ZDARMA, kromě – 26.1. Michaela Dašková: AAIA / NTRCTC / + přednáška

TEPLE SE OBLEČTE❄️ · ❄ · ⛸