Termíny

17.10.2023 / 18:00

Informace

Zveme vás na A.REAL Talk. K prozkoumání způsobů, jakými obývat naše těla, k vytvoření prostoru pro dialog. Mimo čas a prostor, mimo každodenní boj o přežití, existuje prostor nekonečna, kde hranice postrádají smysl, boje o moc se mění v úsměvy a protiklady spolupracují.  Promítneme si videa, budeme si povídat a vytvoříme zázemí pro to, abychom si vyzkoušeli různé perspektivy, praxe a nástroje pro práci. To vše pro lepší (a udržitelnější) taneční prostředí. 

Zaměření na výzkum a well-being, rozvíjení nové spolupráce a výměny s kolegy a strukturami z různých koutů Evropy, to vše jsou pro nás velmi důležitá témata, zejména po pandemické době a nedávné válce na Ukrajině. V návaznosti na naši pražskou premiéru – In the Search of the Lost Body a v souvislosti s otevřením nové rezidence AREAL.Exchange se Studiem ALTA (2023-2025) vás zveme k diskusi o tom možnostech spolupráce a výměny, které jsou schopny zlepšit náš křehký taneční ekosystém. 

Připojte se k naší diskusi 17. října v 18 hodin ve Studiu ALTA s umělci rezidenčního programu AREAL o budoucnosti současného tance a zjistěte, jak to funguje na současné rumunské taneční scéně. 

~

AREAL | space for choreographic development je prostor pro mladé a začínající umělce sídlící v Bukurešti. Prostor otevřený výzkumu, spolupráci a výměně, který podporuje uměleckou tvorbu, profesní rozvoj a dialog mezi umělci, veřejností a současnou taneční scénou. AREAL vytváří zázemí, poskytuje zdroje a podporuje mobilitu profesionálních tanečních tvůrců s cílem rozvíjet odvětví současného tance v Bukurešti a Evropě. Na začátku roku 2020 AREAL založila Nadace Gabriely Tudorové ve spolupráci se Sdružením pro divadlo a literaturu – PETEC, sdružením Delazero, Indie Box a choreografkou Andreeou Belu v rámci kulturního programu „4 Bodies | Colective for Dance (2020-2021)“ spolufinancovaného Správou Národního kulturního fondu. Od ledna 2021 AREAL společně řídí choreografové Alexandra Bălășoiu, Cristina Lilienfeld, Cosmin Manolescu a Valentina De Piante. 

A.REAL Talk je součástí rezidenčního programu AREAL.Exchange se Studiem ALTA, kulturního projektu spolufinancovaného Správou Národního kulturního fondu za podpory Rumunského kulturního institutu v Praze, Národního plánu obnovy a Next generation EU

_________________________________________________________________________

AREAL Space byl otevřen v březnu 2021 jako malý a útulný taneční dům o rozloze 300 m2 uprostřed Bukurešti. Prostor má 2 taneční studia, jeden rezidenční pokoj pro umělce s vlastní koupelnou a kuchyní, společenskou místnost, 2 terasy s pěkným výhledem na Bukurešť, sprchy, toalety a kuchyň. AREAL nabízí přímou podporu projektům iniciovaným jeho zakladateli a dalšími tanečními tvůrci, jejichž cílem je zvýšit soudržnost v rámci choreografické sítě a přitáhnout k současnému tanci nové kategorie diváků. V současné době AREAL organizuje každoroční taneční sezónu s představeními, workshopy, rezidencemi a výzkumnými laboratořemi. Od roku 2021 je AREAL členem Evropské sítě tanečních domů a v červnu 2023 spolupořádal valné shromáždění EDN v Temešváru v souvislosti s evropskou konferencí „Dancing from Burnout towards Equity“. 

HODNOTY AREAL SPACE 

Výzkum, tvůrčí procesy v ateliéru, mobilita, interdisciplinarita, introspekce, alternativní vzdělávání, informovanost, well-being, čas na reflexi, prostor pro setkávání a dialog mezi tanečními tvůrci a veřejností