ENCS

Dětské studio ALTík

Altík je pohybové, taneční a dramatické studio pro děti od jednoho roku do šestnácti let a jejich rodiče, které nabízí pohybové, taneční a dramatické kroužky.

Děti jsou součástí živého tvůrčího prostředí divadla – podílejí se na komunitních setkáních, vystoupeních, workshopech, které se v ALTĚ v průběhu roku pořádají.

Altík funguje od roku 2008 s myšlenkou vytvořit pro děti takové místo, kam se budou rády vracet, bude je bavit a rozvíjet, naučí se tam o sobě, o ostatních, o pohybu, o hudbě a divadle a přenesou si tyto poznatky s sebou do svého dalšího života.

Tanec, pohyb a drama v našem pojetí kultivují tělo i duši, učí děti správnému držení těla, zdravému pohybu a schopnosti vyjádřit se a projevit svou kreativitu. Altík je místo, kam se děti těší.

Všechny informace ohledně dětského studia naleznete zde.

Rozvrh dětského studia 2017/2018 zde.

www.studioaltik.cz

Pohádky

V. Hybnerová, L. Kašiarová: ANGEL-ky

Dětská verze nebeské clownesky. Nikdo není opuštěnější než andělé, strážci u nebeské brány. Trpělivě čekají, ale nikdo nepřichází. Ticho. Čas plyne. Jsou zbyteční. Musí se nějak zabavit.

ANGELY 3

L. Tretiagová, TS Light a Dětské studio Altík: Pohádka po kapkách

Interaktivní tanečně divadelní představení vzniklo na motivy pohádky Karla Šiktance pro děti od 4 let. Tělohravá cesta za ztracenou panenkou je představení, během kterého se dětští diváci stanou partnery profesionálních umělců. Děti při své pouti na vlastní kůži poznávají dobro a zlo, zklamání a omyl – i radost ze šťastného konce.

L. Tretiagová a TS Light: Bratři

Divadelní cesta za překonáním přeludů a strachu otevře lvím srdcím brány do země koníčků, ohníčků a pohádek. Inscenace je věnovaná odvážným dětem a jejich rodičům!

L. Tretiagová a TS Light: Jola

Autorská dokumentární inscenace je inspirovaná nevšedním osudem malého tibetského chlapce Odzera.

Jola_Odzer

L. Tretiagová a TS Light: Hodně malá čarodějnice

Příběh malé čarodějnice, inspirovaný pohádkovou  knihou Otfrieda Preusslera, vypráví o vzdoru malé holky, která se  vzepře autoritám starších čarodějnic a postaví se jejich nespravedlivému odsouzení. Dětští diváci v rámci interaktivního představení pomohou malé čarodějnici vykonat kouzla a dobré skutky, bez kterých by pohádkový příběh nemohl dobře skončit.

Hodně malá čarodějnice

L. Tretiagová a TS Light: Karlík aneb Zážitkový divadelní trenažér

Svět amerického režiséra, grafika a designéra Tima Burtona a jeho legendární Karlík a továrna na čokoládu inspirovali Taneční studio Light zcela zásadně. V inscenaci nasednete do zážitkového divadelního trenažeru, který se řítí rájem přání a snů; stanete se spolutvůrci konečného díla.

karl024

L. Tretiagová a TS Light: Krabat

Příběh chlapce Krabata, hlavní postavy inscenace, je jedinečný v tom, že zobrazuje dospívání jako skutečný a vážný problém. Vypráví o fascinaci dospívajícího chlapce temnými silami. Jde o příběh všech mladých lidí, kteří se do osidel nějaké moci zapletli. Z nich vede jediná cesta, cesta pevné vůle, opravdového přátelství a zázraku lásky.

krabat

L. Tretiagová a TS Light: Hlasy země

Mají naše babičky v sobě kouzlo? Mají moc, se kterou umí ovlivnit naše osudy? Mohou babičky svojí neviditelnou silou způsobit nějaké potkání, usmíření nebo řešení problému? Proč věří i dospělí na pohádky? A jsou to pohádky? 

hlasy_zeme_tretiag

L. Tretiagová a TS Light: Putování ve větvích

Co se stane s přátelstvím, když se musí rozpřáhnout do dvou konců světa? Udrží se na prudkém svahu, spočine v měkké trávě nebo se musí rozdělit? Vstupte spolu s tanečníky a herci do imaginárního světa košatého stromu a staňte se na okamžik malými lidmi, pro něž je tento Strom celým světem.

putovani_tretiag