Informace

17.-21.9. 2018 / 10:00 – 17:00

Délka aktivního života tanečníka či „movera“ závisí mj. na zdravotním stavu kloubů. Pohybová kapacita tančícího těla závisí na přirozené pohybové možnosti jednotlivých kloubů, na schopnosti uvolnění svalů křižujících jednotlivé kloubové soustavy, ale i na elasticitě šlach a vazů, které upevňují kloubová pouzdra.

Dancing Qigong je platforma pro můj výzkum toho, jak propojit čchi-kung s tancem. Přes různá starodávná energetická cvičení nám čchi-kung pomáhá pracovat s pohybem vlastního těla vědoměji, a tím pádem bohatěji a zdravěji.

Dancing Qigong „Liquid joints“
je práce speciálně zaměřená na klouby v pohybu. Je to cesta, jak svoje klouby dostat do vědomé pozornosti, a tím znovu objevovat pohybové možnosti každého kloubu. Poskytuje možnost hrát si se schopností vnitřní komunikace se svaly s účelem uvolnění jejich napětí a pracovat na energii modulující elasticitu vazů. V neposlední řadě přináší kloubům úlevu od napětí, čím prospívá jejich zdraví.

Tento týden budeme pracovat s anatomií v pohybu, zaměřené na hlubší propojení s kloubovými strukturami těla, a následně prakticky využijeme tyto zručnosti v technickém tréninku New dance. Součástí budou i čchi-kungová cvičení zaměřená právě na klouby, šlachy a vazy, ale i na ledviny, které mají všechny tyto tělesné struktury na starosti.

VSTUPENKY ZDE

Zuna Kozánková vystudovala Taneční Konzervatoř a Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, školu Shiatsu KI a odbor akupunktury a moxibusce na Univerzite Guang Ming Beijing v Praze. Intenzívně se věnuje studiu čínské medicíny, qigongu a taoizmu a jejich interaktivnímu propojení s pohybem lidského těla. Je praktikantkou japonské terapie Shiatsu, 9 let vede vlastní „Školu shiatsu“ na Slovensku. Zuna vyučuje již 25 let, během kterých vyvinula jedinečný styl práce s lidským tělem, založený na zkušenostech s anatomií lidského těla a toky energie v něm. Tyto poznatky propojuje s univerzálními principy taoizmu, a tím přináší svým studentům nové zkušenosti s pohybovou inteligencí. Je vyhledávanou učitelkou pracující v Bratislavě, Praze, Salcburku, Vídni, Leeds, Freiburku, Vratislavi, Bangkoku a Pekingu.