Informace

Cena 150 Kč / 1 lekce, 500 Kč / 5 lekcí. Platba možná pouze v hotovosti na místě. Určeno pokročilým a profesionálním tanečníkům.

Na tomto tréninku se zaměříme na změny:

… na jedné straně budeme pracovat s vnitřní motivací pohybu, který nacházíme prostřednictvím tíhy a uvolnění; při tom budeme používat přirozenou trajektorii těla a anatomie tak, že necháme pohyb samotný plynout a budeme jej usměrňovat do svalstva

… na druhé straně budeme pohyb vysílat do prostoru, uvolníme vnitřní „horskou dráhu“, propojíme se s naším vnitřkem a s naším fyzickým i vnějším prostorem.

Budeme zkoumat určité principy „floor work“, ale i partnerské práce – v přirozeném rozvoji pohybu od osobního do skupinového. Součástí budou improvizace i kompoziční cvičení.

Cílem je:

  • Schopnost pohybovat se organicky, uvolněně, plynule a zároveň hbitě a energicky
  • Schopnost začít pohyb z různých přístupů
  • Schopnost „surfovat“ na pohybu jako na energetickém proudu, který je založený na uvolnění, chytání a vysílání pohybu
  • Ovládnout tyto nástroje, naše těla a čas, dynamiku a hudebnost, v níž se pohybujeme

„Moje tréninky jsou velmi fyzické a nabízí množství výzev a také překvapení. Pohyb – ať už „floor work“ anebo pouhé stání, je vnímaný jako směrování proudu energie a respektování přirozené trajektorie a polohy. To nám umožňuje být energický a rychlý tak, aby to pro nás bylo příjemné, efektivní, a taky zdravé. I když miluju čisté linie, moje práce není nikdy o vytváření „tvarů“. Soustředí se na váhu a proud dechu jako tvůrce pohybu a na jejich využití v souhře uvolnění, obnovení a vědomého aktu vedení. Na tomto tréninku budeme zkoumat aktivování a spojení s naším hbitým a silným tělem,“

Trailer: https://vimeo.com/261050045

Účastníci tréninku: https://www.instagram.com/p/BiW0fh6FjCS/

Andrea Hackl působí v Rakousku a Nizozemsku. Je tanečnice, choreografka a video artistka, působí i jako pedagožka. Její dílo z oblasti vizuálního i performativního umění je oslavou života a poezie tance. Spolupracovala s mnoha evropskými umělci a soubory, mj. s Jasper van Luijk / KORZO productions, Cascade Dance Theater, United-C, Emanuel Gat Dance a hostovala na nejdůležitějších scénách a festivalech.

Ve své vlastní tvorbě spolupracuje s hudebníky a skladateli. Tvořila také s vědeckými výzkumníky (z oblasti mezilidských vztahů), je producentkou tanečních filmů a videí a zkoumá možnosti multimediální performance. Některé z jejich filmů se promítaly na festivalech po celém světě. Andrea se účastnila mnoha rezidenčních pobytů v zahraničí. Svoji tvorbu představila v Evropě / Skandinávii, Americe, Mexiku, Asii a Indii.

www.andreahackl.com

Finančně podpořilo Rakouské kulturní fórum