Informace

Dvě ženy, více těl, uvnitř, vně. Workshop pod vedením dvou žen, složen ze dvou částí. V první se budeme věnovat celkovému rozcvičení a technickým dovednostem těla v tanci, abychom následně mohli skrze fyzickou akci ladit tělo a naše smysly k různým druhům vnímání, komunikaci mezi tělem a vědomím, individualitou a skupinou.  Tanec jako forma naslouchání k svému vnitřku, ke svým skutečným potřebám a tanec jako způsob učení se toleranci vůči dalším individualitám v prostoru i mimo něj. Tělo jako forma, kterou je nutno detailně vykřesat, tělo jako živý nástroj plný motivací, asociací, intuice, pravdy.

Určeno pro tanečníky a performery, kteří se chtějí dotknout sebe i ostatních – od mírně pokročilých po profesionální.

Martina Hajdyla Lacová věří v sílu tance v současném světě. Ráda si hraje, učí se a komunikuje skrze svůj tanec. Díky různorodým tanečním a divadelním zkušenostem, fascinaci dalšími uměleckými projevy a intuici se považuje za eklektického tvůrce.

Lucia Kašiarová vnímá tanec jako způsob učení se o světě v celé jeho šíři, jako dovednost, která nás vrací k zapomenutým schopnostem na tělové i mimotělové úrovni.  Chtěla by mít dokonalou techniku jako Martina, ale uspokojuje se s nahodilostí, intuicí, překvapením.