Informace

22.9. / 10:00 – 15:00

23.9. / 15:00 – 20:00

24.+25.9. / 10:00 – 18:00

Účastníci se během workshopů budou na základě asociací a dekonstrukce stereotypů zabývat problematikou polské identity a obrazem Polska v zahraničí. Tanečně-herecké úlohy bude předkládat Maćko Prusak, choreograf a režisér, který se pohybuje na pomezí různých druhů umění: dramatického divadla, současného tance, performance. Chceme se zaměřit na téma polské identity z různých úhlů: z pohledu Poláků žijících ať už v Polsku nebo v zahraničí, ale i z pohledu cizinců.

K účasti na workshopu zveme profesionální tanečníky i herce. Účast na workshopu je zdarma, počet míst je omezen. Přihlášku a motivační dopis (v angličtině) posílejte do 12. září na adresu: a.kurek@fundacjaperformat.com

Do 15. září oznámíme výsledky. Závěrečná prezentace výstupu z workshopů se bude konat 25. září.

Maćko Prusak – herec, mim, choreograf. Debutoval jako herec (Wrocławski Teatr Pantomimy Henryka Tomaszewskiego). Již 10 let se zabývá tvořením choreografie a scénického tance v činoherním divadle. Jako choreograf trvale spolupracuje s Janem Klatou. Za svoje první autorské představení KLAUS DER GROSSE obdržel na 31. Přehlídce herecké písně ve Vratislavi (2010) Grand Prix Nurtu Off. Je laureátem ceny Kulturalna wrocławska Gazeta Wyborcza WARTO (2010). Režisér představení Noc bez měsíce na základě knihy Etgara Kereta a Širy Geffen (Wrocławski Teatr Lalek, 2015) i Bakchantky podle Eurípida, jejichž premiéra je plánována na 10. června 2016 ve Vratislavském Divadle pantomimy.

Více informací o projektu This is Poland!