Informace

12. – 14.7. / Michal Záhora

19. – 21.7. / Věrka Ondrašíková

16. – 18.8. / Soňa Ferienčíková

Vždy 19:00 – 20:30

Přijďte si zatančit, protáhnout se, zaimprovizovat, vybláznit, zaskotačit a sdílet radost z pohybu!

Cena: 170 Kč / 1 lekce, 300 Kč / 2 lekce, 400 Kč / 3 lekce

Rezervace: rezervace@altart.cz

Michal Záhora

Příroda je v rovnováze ne statické, nýbrž dynamické. Na lidské tělo působí jedna z nejzákladnějších přírodních sil – gravitace a jeho pohyb je proto organizován dle tělesných těžišť. Uvědomění si těchto tělesných těžišť a jejich usouvztažnění vytváří harmonii pohybu. Takto harmonický pohyb bude zároveň plně využívat vlastního potenciálu a bude energeticky úsporný.

Michal Záhora absolvoval Konzervatoř Duncan centre (2003). Poté byl v angažmá norského národního souboru Carte Blanche (díla Amandy Miller, Ohada Naharina, Iny Christel Johannessen), v souboru Roberta Zappaly v Itálii (2004) a ve Scottish Dance Theatre (2006-08), kde se systematicky věnoval pedagogické praxi a vedl semináře na školách. V letech 2009-13 byl ředitelem Konzervatoře Duncan centre. Michal se kontinuálně věnuje choreografické tvorbě. Během jedenácti let vytvořil sedm autorských děl, za které byl nominován na Cenu SAZKY za objev v tanci, Cenu Thalie, výroční ceny Opera plus. Průběžně od roku 2008 vede vzdělávací semináře pro profesionály, studenty tanečních škol nebo pro pedagogy a účastníky celorepublikových přehlídek amatérského tance a základních uměleckých škol.

Věrka Ondrašíková

Workshop je určen profesionálním i amatérským tanečníkům, hercům a všem dalším zájemcům o současný tanec. Lekce vychází z technik současného tance, zaměřuji se na práci s podlahou (floorwork), pracuji s nekonečnou energií těla a jeho dynamikou. Úroveň je mírně pokročilá až pokročilá.

Vystudovala výtvarné gymnázium a poté obor choreografie na pražské AMU. Jako tanečnice se podílela na projektech českých a zahraničních choreografů. Získala cenu „The most outstanding dancer” na festivalu Masdanza na Kanárských ostrovech a nominaci v soutěži Das beste deutsche Tanzsolo v Lipsku. Hostovala mj.v divadle Komedie (Klára S. – režie David Jařab). Její představení byla uvedena na festivalech Tanec Praha, Biennale de la danse v Lyonu, na festivalu Aerowaves v Londýně, Aerodance v Amsterdamu, Cynetart v Drážďanech a Masdanza na Kanárských ostrovech (I. cena za skupinové dílo). Jako rezidenční choreografka pracovala v Mexiku, Německu a ve Francii. Vytvořila choreografii k Havlovým Antikódům na Nové scéně, které byly v roce 2013 uvedeny ve Washingtonu, Miami a New Yorku. Nový projekt  GUIDE získal Cenu diváků, Cenu za světelný design a cenu pro hlavního interpreta Jaro Ondruše na festivalu Česká taneční platforma 2016. V únoru letošního roku vedla týdenní workshop pro teenagery společně s britským režisérem Mikem Bellem v Birminghamu. V současné době působí jako externí pedagog profesionálních souborů (Laterna Magika, Lenka Vagnerová@Company) a vyučuje na pražské AMU.

Soňa Ferienčíková

Workshop je určen všem milovníkům současného tance, profesionálům i amatérům. V průběhu lekce se budeme věnovat technickým cvičením, které pracují se základními principy současného tance se speciálním zaměřením na oči a spirály v těle. Tyto principy budeme později rozvíjet v taneční části lekce, kde si budeme hrát s fixovaným materiálem a principy improvizace.

Soňa Ferienčíková je slovenská tanečnice, performerka, pedagožka a zakladatelka občanského sdružení BOD.Y / www.bodyngo.com /. Profesionální vzdělání získala na Taneční konzervatoři Evy Jaczové v Bratislavě a dále pokračovala studiem na pražské AMU, Královské konzervatoři v Antverpách a prestižní Salzburg Experimental Academy of Dance v Rakousku. Soňa je rovněž certifikovanou instruktorkou Pilates (Steele Pilates, NYC). Kromě současného tance se věnuje i experimentálnímu a dokumentárnímu divadlu a tanečnímu filmu. V průběhu studia a profesionální kariéry měla možnost spolupracovat s mnoha  slovenskými i zahraničními choreografy, režiséry a skupinami jako například: Juan Manuel Ramos Avilla (MEX), Ivana Dukic (YU), Marc Vanrunx (BE), Filip Van Huffel (BE), UNITED-C Company (NL), T.R.A.S.H Dance Collective (NL), VerTeDance (CZ), Spitfire Company (CZ), Renan Martins de Oliveira (BE/BR), Lucia Kašiarová (CZ/SK), Davide Sportelli (IT), Jaro Viňarský (SK), Peter Šavel (BE/SK), Petra Fornay (SK), Marold Langer-Philippsen (DE) a dalšími.